Agnieszka Radwańska
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 30 Września 2020

Agnieszka Radwańska - królowa tenisa i serc kibiców. Dziękujemy za wspaniałe emocje

Agnieszka Radwańska przez lata była jedną z najważniejszych tenisistek na świecie. Polscy kibice emocjonowali się jej występami podczas rozgrywek w różnych zakątkach świata. Na koncie ma ponad 20 wygranych turniejów rangi WTA. Stała się także drugą polską zawodniczką w historii, która zagrała w finale turnieju wielkoszlemowego.

Agnieszka Radwańska z przytupem trafiła do czołówki polskiego sportu. Jako 17-latka miała na koncie triumfy w dwóch juniorskich turniejach wielkoszlemowych. W 2005 roku zwyciężyła w prestiżowym Wimbledonie, a rok później została najlepszą zawodniczką juniorskiego French Open.

Przez lata należała do ścisłej światowej czołówki. Kibice zachwycali się jej techniką i pięknymi zagraniami. Pod tym względem nie miała sobie równych. W latach 2013-2017 otrzymywała nagrodę dla najpiękniejszego zagrania sezonu. Z kolei w latach 2011-2015 zdobywała tytuł " Ulubionej zawodniczki publiczności".

Krakowianka swoimi występami zapisała się w historii polskiego sportu. Jako drugi tenisista z Polski osiągnęła pierwszą dziesiątkę światowego rankingu, wcześniej zrobił to tylko Wojciech Fibak. Najwyżej w karierze znajdowała się na 2. miejscu rankingu tenisistek WTA. Było to w 2012 roku, niedługo po finale seniorskiego Wimbledonu, w którym przegrała Sereną Williams.

Na koncie ma zwycięstwo w 20 turniejach rangi WTA, a na grze w tenisa zarobiła niemal 30 milionów dolarów. W listopadzie 2018 roku niespodziewanie ogłosiła zakończenie kariery. Obecnie spełnia się jako rodzic. Pod koniec lipca na świat przyszedł Jakub, jej pierwszy syn z małżeństwa z Dawidem Celtem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fotoradar zrobił mu zdjęcie w idealnym momencie. Dostanie mandat za korzystanie z telefonu?
  2. Lidl wycofuje wadliwy produkt. Ma go wielu Polaków, może wybuchnąć
  3. Polacy żegnają się z Ligą Europejską. Nie zagrają w tym roku w europejskich pucharach, Kristianstad okazało się zbyt mocne
  4. Adam Małysz pokazał się z żoną. To niewiarygodne, jak się zmieniła, aż trudno rozpoznać (FOTO)
  5. Nowe obostrzenia wpłyną na życie kibiców piłkarskich. Nie będą mogli oglądać meczów do końca
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News