Aleksandar Sedlar piłkarzem Mallorki
Autor Piotr Bernaciak - 12 Lipca 2019

Aleksandar Sedlar oficjalnie piłkarzem Mallorki

Piast Gliwice od dłuższego czasu był pogodzony z tym, że Aleksandar Sedlar opuści drużynę po zakończeniu sezonu. Obrońca dostał interesującą ofertę z ligi hiszpańskiej, której nie mógł odrzucić.

Piast Gliwice potwierdził wczoraj, że do drużyny dołączył Bartosz Rymaniak, obrońca z wyrobionym nazwiskiem na poziomie Ekstraklasy. Stało się jasne, że jest to bezpośrednia odpowiedź na odejście jednego z najważniejszych zawodników w drużynie, która wywalczyła kilka tygodni temu mistrzostwo Polski. Aleksandar Sedlar jasno zadeklarował, że nie wznowi przygotowań razem z drużyną.

Mistrzowie Polski byli pogodzeni z faktem, że stoper nie przedłuży swojego kontraktu i będzie mógł podpisać kontrakt z każdym zespołem. Największe zainteresowanie wyrażała Mallorca, czyli beniaminek hiszpańskiej ekstraklasy. Wszystko zależało od wyników spotkań barażowych o awans do La Liga, które zakończyły się wielkim triumfem zawodników z wyspy.

Koniec sagi transferowej. Antoine Griezmann zawodnikiem Barcelony!Koniec sagi transferowej. Antoine Griezmann zawodnikiem Barcelony!Czytaj dalej

Aleksandar Sedlar zdecydował się na skorzystanie z życiowej szansy i podpisanie kontraktu z drużyną, która od nowego sezonu będzie występować w lidze hiszpańskiej. Tym samym były już zawodnik Piasta Gliwice zadecydował o wielkim wyzwaniu. W kolejnym sezonie przyjdzie mu już walczyć z Leo Messim, Antoinem Griezmannem, Edenem Hazardem i Garethem Balem, a nie z Carlitosem, Christianem Gytkjaerem czy Igorem Angulo. Przeskok niewątpliwie jest ogromny.

Co ciekawe, jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że Legia Warszawa chciałaby skorzystać z zamieszania dotyczącego wygasającego kontraktu obrońcy i podpisać z nim umowę, jednak oferta Mallorki wydaje się być znacznie bardziej atrakcyjna. Sedlar z pewnością nie będzie mógł narzekać na brak wyzwań.

Mallorca będzie walczyć o to, by spokojnie utrzymać się w lidze hiszpańskiej. Z pewnością nie będzie to łatwym zadaniem, a 27-latek ma pomóc swojej nowej drużynie w osiągnięciu celu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News