Aljona Savchenko i Robin Szolkowy
eastnews.pl/pictures/Sven Simon
Autor Aleksy Kiełbasa - 1 Czerwca 2020

Aljona Savchenko odkłada wznowienie kariery przez pandemię

Aljona Savchenko, utytułowana niemiecka łyżwiarka figurowa, planuje wrócić do rywalizacji. Mistrzyni olimpijska z 2018 roku rywalizowała w parach sportowych. Jednak ze względu na pandemię, musi ona odłożyć swoje plany powrotu do sportu. Teraz w związku z pandemią nie możesz nic zaplanować -mówi wielokrotna mistrzyni świata.

Aljona Savchenko urodziła się na Ukrainie 1984 roku. W wieku 19 lat wyjechała do Niemiec i tam kontynuowała karierę pod okiem nowego szkoleniowca. Dwa lata później, otrzymała już niemieckie obywatelstwo i rozpoczęła reprezentowanie kraju naszych zachodnich sąsiadów. W 2018 roku, Savchenko zdobyła złoty medal na igrzyskach w Pjongczangu i po tym sukcesie postanowiła zakończyć karierę. Teraz Alkojona Savchenko chce powrócić.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Miał na swoim koncie wspaniały rekord świata
  2. Spowodował groźny wypadek, rozbijając drogie Lamborghini. Piłkarzowi reprezentacji Polski grozi nawet kara więzienia

Aljona Savchenko wznawia karierę

Reprezentantka Niemiec planuje wrócić do rywalizacji w łyżwiarstwie figurowym. Jej zamierzenia niestety jak na razie powstrzymuje pandemia.

"Mamy nadzieję, że w pewnym momencie będziemy mogli zacząć trenować i zobaczymy, jak to się rozwinie" – oznajmiła Savchenko w wywiadzie dla "Muenchner Kurier".

We wrześniu ubiegłego roku, mistrzyni olimpijska urodziła córkę. Teraz Aljona mówi, że zamierza wznowić karierę, a za cel stawia sobie… srebrny medal olimpijski w 2022 roku, podczas igrzysk w Pekinie.

"Co najmniej medal! Nie mam jeszcze w dorobku olimpijskiego srebra. Albo lepiej - mam dwa brązowe krążki i jeden złoty, więc potrzebuję drugiego, by bilans się wyrównał" - zaznaczyła sześciokrotna mistrzyni świata.

Najnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitalaNajnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitalaCzytaj dalej

Przyszłość również zaplanowana

Savchenko, co prawda chce wrócić do rywalizacji, ale Niemka ma już szczegółowe plany na sportową emeryturę.

"Chciałabym mieć program telewizyjny dla dzieci. Szczerze wierzę, że w Niemczech jest wiele utalentowanych dzieci. Trzeba je tylko odnaleźć i wesprzeć oraz dać impuls naszemu sportowi" - przekonywała.

Jednak chyba jej najważniejszym planem jest otworzenie własnej szkółki łyżwiarskiej. Ponadto, Aljona chciałaby również wystąpić… w filmie!

"Mam też marzenie, by wystąpić w filmie. Niekoniecznie muszę grać łyżwiarkę" - zaznaczyła.

Aljona Savchenko w trakcie swojej kariery występowała m.in. z Robinem Szolkowym. Udało im się razem wywalczyć brązowe medale igrzysk w Vancouver (2010) i Soczi (2014), pięć tytułów w mistrzostwach świata (2008, 2009, 2011, 2012, 2014), a także 4 tytułu mistrzów Europy (2007, 2008, 2009, 2011). Następnie reprezentantka Niemiec kontynuowała występy z Bruno Massotem i z nim sięgnęła po wspomniane złoto w Pjongczangu oraz dorzuciła do swojej kolekcji kolejne mistrzostwo świata w 2018 roku.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka ewakuacja plaży, 3 osoby poważnie ranne. Lądował śmigłowiec
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości
  4. Polski skoczek zmienił się nie do poznania. Kibice są zachwyceni jego metamorfozą (FOTO)
  5. Krzysztof Jackowski pojawił się u znanego sportowca. Nagrali wideo, które tajemniczo zniknęło. Wiemy dlaczego
  6. Ceny gazu zadziwiają coraz bardziej. Mogą długo utrzymać się na obecnym poziomie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News