Anders Fannemel
AFP/EAST NEWS
Autor Aleksy Kiełbasa - 2 Listopada 2020

Rywal Kamila Stocha żyje w ogromnym strachu. Czy gwiazda norweskich skoków narciarskich wróci do sportu?

Skoki narciarskie mogą stracić czołową postać. Anders Fannemel, były rekordzista świata w długości skoku może już nie wrócić do rywalizacji. Norweski zawodnik zmagał się w ostatnim czasie z bardzo poważna kontuzją, która wykluczyła go ze startów na ostatni rok. Okazuje się, że powrót nie jest łatwy, a na dodatek u rywala Kamila Stocha pojawił się poważny lęk.

Anders Fannemel to wybitny norweski skoczek narciarski. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia.

Jego pierwszym sukcesem był brązowy medal na mistrzostwach świata juniorów w 2011 roku w konkursie drużynowym. Jednak kariera seniorska przyniosła znacznie bardziej poważne laury.

Fannemel w 2015 roku zdobył złoty medal z drużyną na mistrzostwach świata w Falun. Rok później dołożył do tego złoto na mistrzostwach świata w lotach, również w konkursie drużynowym. Z kolei 3 lata temu wywalczył wicemistrzostwo świata w Lahti, ponownie wraz kolegami z reprezentacji.

Dodatkowo indywidualnie udało mu się zając trzecie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, a od 2015 roku przez ponad 2 lata był rekordzistą świata w długości skoku, dzięki odległości 251,5 metra uzyskanej w Vikersund. Jednak ponad rok temu jego kariera legła w gruzach.

Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)

Fatalna kontuzja Andersa Fannemela

Anders Fannemel doznał poważnej kontuzji w trakcie treningu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, tuż przed zawodami Letniego Grand Prix. Norweg fatalnie upadł podczas lądowania i narzekał na duży ból w lewym kolanie.

Jaki widać 29-latek chciał skrócić skok, bowiem wyraźnie przekroczył rozmiar skoczni. Niestety przy tym doznał urazu zerwania więzadeł krzyżowych oraz uszkodził sobie łękotkę.

- Oddałem tysiące skoków prawidłowo. W jednej chwili wszystko poszło nie tak – przyznał Norweg na łamach dagbladet.no, wspominając nieudaną próbę na skoczni w Wiśle.

Skoczek narciarski z Kraju Wikingów przeszedł aż trzy zabiegi, które miały umożliwić mu powrót do startów. Jednak może się okazać, że do tego w ogóle nie dojdzie, bo u zawodnika pojawił się dodatkowo strach.

Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)Czytaj dalej

Norweg boi się o powrót do skoków narciarskich. To może być koniec kariery

Anders Fannemel nadał nie oddał swojego pierwszego skoku po zakończeniu rehabilitacji, choć planował zrobić to już 2 miesiące temu.

- Moim celem było oddanie pierwszego skoku w sierpniu, jednak nadal dokuczały mi dolegliwości bólowe. Kolano boli mnie po dziś dzień . (…) Czułem, że od kwietnia do sierpnia wszystko idzie ku lepszemu, ale możliwe, że zbyt szybko zacząłem poddawać kolano dużym obciążeniom. Teraz znów sytuacja nie jest dobra. Wcześniej ból po treningu mijał po dniu, teraz zmagam się z nim nawet przez kilka tygodni po lekkim treningu. Coś jest nie tak – powiedział 29-latek w rozmowie z dagbladet.no.

Norweg przyznał także, że martwi się o swoją przyszłości i możliwe, że będzie musiał pogodzić się z zakończeniem kariery.

- Zaczynam się bać, że to koniec mojej kariery. Mówimy o długotrwałej kontuzji. Przede mną długa droga, by wrócić do poziomu sprzed urazu. Być może będzie trzeba kierować się rozsądkiem i w wieku 30 lat rozejrzeć się za inną pracą – wyznał Fannemel.

Źródło: skijumping.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News