Andrea Pirlo
Facebook Andrea Pirlo
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Maja 2020

Andrea Pirlo wróci do piłki nożnej? Legendarny Włoch powiedział, że jest gotowy na zupełnie nowe wyzwanie

Andrea Pirlo uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. W swej karierze święcił triumfy z najlepszymi włoskimi drużynami, a z reprezentacją Włoch zdobył w 2006 roku tytuł mistrza świata. Teraz były zawodnik przyznał, że postanowił podjąć się nowego wyzwania i zostać trenerem. 

Andrea Pirlo zatęsknił za piłką nożną. Słynny zawodnik przed trzema laty zakończył profesjonalną karierę piłkarza i od tamtej pory przygotowywał się do nowej roli. Włoch zdradził, że zamierza zająć się pracą szkoleniową i otrzymał już nawet szereg propozycji pracy od klubów z jego ojczyzny, ale i innych krajów Europy.

Zbigniew Boniek chwycił mikrofon i wprawił Polaków w euforię. Kibice mogą wrócić na stadiony już niebawem, padła dataZbigniew Boniek chwycił mikrofon i wprawił Polaków w euforię. Kibice mogą wrócić na stadiony już niebawem, padła dataCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol


Andrea Pirlo zdradził, czym będzie się zajmował już wkróce

Były piłkarz, który w trakcie kariery występował na pozycji pomocnika, ma za sobą grę dla najlepszych klubów Włoch. W Interze Mediolan się na nim nie poznano i oddano do największego rywala AC Milan, gdzie wraz z Gennaro gattuso Pirlo stworzył genialny duet, który przyniósł dwa triumfy w Lidze MIstrzów. Po przenosinach do Juventusu tylko potwierdził swój status jednego z najlepszych zawodników świata. Z “Juve” dotarł również do finału Champions League, gdzie jednak lepsza okazała się Barcelona.

Ostatnie lata kariery Pirlo to gra dla New York City. Od 2017 roku Włoch jest piłkarskim emerytem i jak zdradził niedawno, czas ten poświęcił na przygotowania do nowej roli. Były reprezentant Włoch chce zostać trenerem piłkarskim, o czym opowiedział podczas charytatywnej transmisji zorganizowanej na Facebooku przez stowarzyszenie AISLA ONLUS, zajmujące się wspieraniem osób chorych na stwardnienie zanikowe boczne.

Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. W przepisie na jej ogórkową zakocha się każda PolkaAnna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. W przepisie na jej ogórkową zakocha się każda PolkaCzytaj dalej


Legendarny piłkarz już niedługo rozpocznie pracę szkoleniową

- Dużo się uczę i kończę już kurs trenerski. W lipcu lub sierpniu, kiedy sytuacja się unormuje i zacznie nowy sezon, mam nadzieję, że będę mógł rozpocząć nowy rozdział. Potrzebowałem dwóch lat, żeby to zrozumieć. Nagle z każdym dniem zacząłem odczuwać coraz większe pragnienie zostania szkoleniowcem. Otrzymałem już kilka propozycji z Włoch, a także od zagranicznych zespołów. Teraz muszę dokonać właściwego wyboru. To bardzo ważne, aby nie popełnić błędu już przy wykonaniu pierwszego kroku. Chcę ocenić, w jakich warunkach przyjdzie mi najlepiej działać - wyjawił 41-latek.

Nie wiemy na razie, jakie zespoły są zainteresowane zatrudnieniem mistrza świata z 2006 roku, ale zważywszy na panującą od kilku lat modę zatrudniania młodych menedżerów, mających za sobą wielką karierę piłkarską, można założyć, że będzie to zespół z absolutnego topu europejskiej piłki.

Źródło: Facebook AISLA ONLUS

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News