Andrzzej Duda przeprosiny
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 19 Lipca 2020

Andrzej Duda przeprasza wyborców. Polska gwiazda nie zostawiła na nim suchej nitki

Andrzej Duda wygrał wybory na urząd prezydenta Polski. Polityk związany z partią rządzącą po ogłoszeniu wyników wyborów przeprosił wszystkich, którzy mogli się poczuć urażeni jego działaniami lub słowami. Przeprosin nie przyjmuje jedna z najbardziej znanych polskich siatkarek, która otwarcie przyznaje się do swojego homoseksualizmu. – To było nieszczere – zaznacza.

Andrzej Duda wygrał wybory na prezydenta Rzeczypospolitej i uzyskał reelekcję. Polityk od lat związany z Prawem i Sprawiedliwością, podczas kampanii prezydenckiej kilkukrotnie w ostrych słowach wypowiedział się o „ideologii” LGBT. - Próbuje się nam wmówić, że to ludzie. A to jest po prostu ideologia – mówił na jednym z wieców. Dodatkowo stwierdził, że ta „ideologia” to „neobolszewizm”.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Smutna wiadomość obiegła świat. Nie żyje były reprezentant Argentyny, wychował Diego Maradonę
  2. 6-latek został zaatakowany, turyści walczyli o jego życie. Tragedia na wakacjach za granicą
Adam Małysz powiedział Polakom całą prawdę. W trakcie choroby stracił bardzo wiele, mało kto o tym wiedziałAdam Małysz powiedział Polakom całą prawdę. W trakcie choroby stracił bardzo wiele, mało kto o tym wiedziałCzytaj dalej

Andrzej Duda przeprasza wszystkich urażonych

Podczas wieczoru wyborczego 12 lipca po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników, które dawały mu minimalną przewagę nad kontrkandydatem Rafałem Trzaskowskim, powiedział, że pragnie przeprosić urażonych jego słowami i działaniami, jakie podejmował w trakcie swojej pierwszej kadencji.

- To była bardzo ostra kampania. Pewnie momentami za ostra. Jeżeli ktoś się poczuł urażony tym co powiedziałem, lub tym jak się zachowałem, czy to w czasie kampanii, czy w czasie ostatnich pięciu lat, proszę, żeby wybaczył mi i dał szansę, żebym się poprawił – mówił po ogłoszeniu wyników wyborów.

- To ogromnie ważne, żebyśmy się bardziej szanowali, żeby powstrzymać się czasem od niepotrzebnych słów, żeby nie powiedzieć o jedno słowo za dużo. Słowa ranią, potrafią ranić bardzo – przyznał w Odrzywole.

Tragedia na drodze. Nie żyje trzech młodych sportowców. Mieli zaledwie 20 lat, policja bada przyczyny wypadkuTragedia na drodze. Nie żyje trzech młodych sportowców. Mieli zaledwie 20 lat, policja bada przyczyny wypadkuCzytaj dalej

Wybitna siatkarka nie przyjmuje przeprosin prezydenta

Na słowa prezydenta zareagowała była reprezentantka Polski w siatkówce Katarzyna Skorupa, która nie ukrywa swojego homoseksualizmu. Polka udzieliła niedawno wywiadu portalowi sportowefakty.wp, w którym stwierdziła, że obecny prezydent wykorzystuje nieświadomość ludzi do straszenia osobami nieheteronormatywnymi. Skorupa nie przyjmuje przeprosin prezydenta.

- Czuję się urażona. Prezydent straszy i dzieli ludzi wykorzystując ich nieświadomość. Straszy mną. Odczłowiecza mnie, demonizuje, robi ze mnie zagrożenie dla polskiej tradycyjnej rodziny. A ja też jestem polską, tradycyjną rodziną – wyznała.

- Uważam, że wcześniej prezydent świadomie straszył nieistniejąca ideologią. Wiedział, że ludzie w mniejszych miejscowościach i na wsiach nie obcują na co dzień z różnorodnością i bezwzględnie to wykorzystał. Tym samym wiele osób skrzywdził i skazał na wykluczenie – powiedziała była rozgrywająca reprezentacji Polski.

- Oceniam jego zachowanie jako nieszczere, obliczone na osiągnięcie politycznej korzyści na drugą kadencję. Gdyby mógł ubiegać się o trzecie pięć lat sprawowania urzędu, w kolejnej kampanii pewnie postąpiłby w ten sam sposób - powiedziała Skorupa.

Zawodnicza w wywiadzie podkreśliła, że jej zdaniem słowa prezydenta Dudy wykluczają osoby LGBT+ ze społeczności. Utytułowana polska siatkarka powiedziała, że coraz częściej słyszy o aktach agresji, pobicia czy szykanowania osób ze środowiska LGBT. 150-krotna reprezentanta Polski dodała, że wykluczanie może doprowadzić do katastrofy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczy małe niedopatrzenie, chwila nieuwagi. A mandat 300 zł wpłynie błyskawicznie
  2. Diablo 2 w 4K i 60 FPS. Gra wygląda po prostu przepięknie
  3. Wielkie zmiany w Polonii Warszawa. Właściciel klubu chce zmiany herbu, odebrało nam mowę (FOTO)
  4. Jerzy Brzęczek zaskoczy kibiców. Media: Selekcjoner powoła znanego gracza, to będzie jego debiut
  5. Włoskie media nie mają wątpliwości. Arkadiusz Milik podjął decyzję w sprawie transferu, wiemy gdzie ma trafić
  6. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News