Andrzej Gołota
ANDRZEJ LANGE/East News
Autor Piotr Mika - 12 Sierpnia 2020

Wielka awantura z udziałem Andrzeja Gołoty. Pięściarz nagle wyjął pistolet, wszyscy byli przerażeni

Andrzej Gołota to bez wątpienia jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich bokserów. Ostatnio znów zrobiło się o nim nieco głośniej, gdy żartował, że mógłby "z marszu" stanąć do walki z Mike'em Tysonem, który zamierza wrócić do ringu. Warto przypomnieć historię, od której zaczęła się jego kariera.

Andrzej Gołota akutalnie cieszy się emeryturą i spokojnym życiem w Ameryce. Według wielu mógł osiągnąć w boksie więcej, jednak i tak jego karierę można uznać za udaną, jeśli porównamy go z większością innych polskich bokserów. Wszystko to jednak zaczęło się od groźnej awantury.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany polityk twierdzi, że jest spokrewniony z Robertem Lewandowskim. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, oniemieliśmy
  2. Stało się, wprowadzili restrykcje dla Polaków. Zagraniczny rząd ogłosił decyzję
Nowa dziewczyna Piotra Żyły pokazała swoje obłędne ciało. Justyna pęknie z zazdrości? (FOTO)Nowa dziewczyna Piotra Żyły pokazała swoje obłędne ciało. Justyna pęknie z zazdrości? (FOTO)Czytaj dalej

Andrzej Gołota wyciągnął broń, ludzie byli przerażeni

W latach 80-tych XX wieku Gołota rozpoczynał dopiero swoją karierę, jednak już w karierze amatorskiej odnosił wielkie sukcesy, a największym był srebrny medal igrzysk olimpijskich w Seulu. W 1990 roku był już dość znany, jednak wciąż nie walczył na zawodowych ringach. O tym, dlaczego musiał uciekać do USA, gdzie jego kariera rozpoczęła się na dobre, przypomniał niedawno Wojciech Bartnik, brązowy medalista igrzysk olimpijskich z 1992 roku w Barcelonie.

Bartnik w wywiadzie dla "Onet Sport" zdradził, dlaczego nie wziął udziału w pamiętnej imprezie, która zmieniła życie Andrzeja Gołoty. - W 1990 roku wybrałem się na sparingi z Andrzejem Gołotą. Pamiętam, że ganialiśmy trochę Andrzeja po ringu. Potem siedliśmy do kart, zeszło do piątej, znowu byłem w plecy. Portfel chudszy, ale najgorsze było to, że zarwałem noc. - wspomina Wojciech Bartnik.

- Pojechaliśmy do Włocławka na sparing z tamtejszym Startem. Ja, zmęczony nieprzespaną nocą, wyszedłem do ringu zupełnie nieswój i przegrałem walkę. Byłem totalnie zmęczony po tej walce, łeb mnie bolał, bo byłem w dodatku wkurzony na siebie, że niepotrzebnie zarwałem poprzednią noc. Poszedłem przez to spać, a gdybym wygrał, to pewnie znalazłbym się na tej samej imprezie co Gołota. I różnie mogło się to skończyć. Dopiero rano dowiedziałem się, że jest afera. Andrzej wyciągnął pistolet gazowy i ludzie zaczęli uciekać. - wspomina brązowy medalista igrzysk z Barcelony, który jak sam twierdzi, cieszy się że nie poszedł wtedy do klubu.

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, opadły nam szczęki. Mało kto zna prawdęGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, opadły nam szczęki. Mało kto zna prawdęCzytaj dalej

Afera zakończona ucieczką do USA

Andrzej Gołota po wspomnianym sparingu ruszył w miasto. W jednym z klubów doszło do nieporozumienia, pięściarz uderzył jednego z gości, po czym wyszedł z lokalu. Gdy jednak zauważył, że ma rozdartą koszulę, wrócił, wyjął pistolet gazowy i zaczął grozić blacharzowi, którego wcześniej uderzył. Tej sprawy, tak jak poprzednich wybryków Gołoty, nie udało się zatuszować.

Po kilku tygodanich ukrywania się przed władzami Andrzej Gołota uciekł do USA. Tam zaczął pracę dorywczą, by później wrócić do boksu. Pierwszą walkę stoczył ponoć za 200 dolarów, by niedługo później walczyć o milionowe gaże, a świat usłyszał o niezwykłym polskim pięściarzu. Warto jednak pamiętać, jak zaczynała się jego przygoda z zawodowym boksem.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marża na długi weekend wyraźnie w górę. Każdy kierowca dobitnie odczuje
  2. Dron skutecznie usuwa gniazdo os. Niesamowite nagranie
  3. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Jej odważne zdjęcia rozpalą każdego (FOTO)
  4. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  5. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)
  6. Wideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze niż Ci się wydaje

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News