Anita Włodarczyk
AFP/EAST NEWS
Autor Piotr Mika - 13 Października 2020

Anita Włodarczyk - legenda polskiego sportu. Aż trudno uwierzyć, ile razy biła rekord świata, lubicie Anitę?

Anita Włodarczyk jest bezsprzecznie najlepszą zawodniczką w historii rzutu młotem. Polka od lat dominuje w swojej dyscyplinie, ustanawiając kolejne rekordy, które są poza zasięgiem innych zawodniczek. Na najważniejszych międzynarodowych imprezach zdobyła wiele medali, w większości złotych.

Anita Włodarczyk to wybitna postać nie tylko w swojej dyscyplinie, ale również w całym środowisku sportowym. Niewiele jest zawodników, którzy byliby w stanie tak zdominować starty na kolejnych imprezach międzynarodowej rangi. Pierwszy złoty medal mistrzostw świata zdobyła w 2009 roku i od tamtej pory prawie nie schodzi z najwyższego stopnia podium większości najważniejszych zawodów.

W swojej kolekcji Anita Włodarczyk ma dwa złote medale olimpijskie, czterokrotnie zostawała mistrzynią świata oraz Europy. Co więcej, do jej najlepszych wyników praktycznie żadna rywalka nie potrafi się zbliżyć. Polka aż sześciokrotnie biła rekord świata - pierwszy raz ustanowiła go w 2009 roku w Berlinie rzutem na 77,96 m, ostatni zaś w 2016 na Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie osiągnęła niebywałe 82,98 m.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News