Anita Włodarczyk
AFP/EAST NEWS
Autor Aleksy Kiełbasa - 17 Września 2020

Anita Włodarczyk podjęła kluczową decyzję. Czeka ją duża zmiana

Anita Włodarczyk będzie miała nowego trenera. Do takich informacji udało się dotrzeć dziennikarzom „Przeglądu Sportowego”. Nasza najlepsza w historii młociarka rozstała się kilka miesięcy temu ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem Krzysztofem Kaliszewskim. Teraz będzie pod opieką Chorwata Ivicy Jakielicia.

Po tym jak Anita Włodarczyk zakończyła w marcu tego roku współpracę z Krzysztofem Kaliszewskim, pojawiły się pytania, czy nasza dwukrotna mistrzyni olimpijska postawi jeszcze stopy w rzutni. Przecież polska młociarka nie jest już najmłodsza, bowiem ma 35 lat i masę sukcesów na koncie. Jednak zmiana trenera rozwiała wszelkie wątpliwości, co do dalszej kariery Włodarczyk.

Patogwiazda FAME MMA okrutnie zwyzywała byłą dziewczynę. Wszystko na oczach tysięcy widzówPatogwiazda FAME MMA okrutnie zwyzywała byłą dziewczynę. Wszystko na oczach tysięcy widzówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje legendarny polski olimpijczyk. Był autorem spektakularnego rekordu
  2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
  3. Patogwiazda FAME MMA okrutnie zwyzywała byłą dziewczynę. Wszystko na oczach tysięcy widzów

Anita Włodarczyk ma nowego trenera

Nowym trenerem Anity Włodarczyk będzie Ivica Jakielić. Co ciekawe do współpracy obu stron mogło dojść już nawet w 2009 roku, ale wówczas nasza mistrzyni wybrała pracę z Krzysztofem Kaliszewskim. Kilka słów na jego temat był w stanie powiedzieć nasz inny wybitny młociarz, Szymon Ziółkowski.

- Kojarzę go. To Chorwat, który w ostatnim czasie pracował w katarskiej Aspire Academy. Był tam zdaje się kimś w rodzaju szefa szkolenia, jednak brakuje wiedzy na temat tego, czy kogoś z młociarzy w ostatnim czasie trenował – powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" mistrz olimpijski z Sydney.

Inne źródło podaje nieco więcej informacji na temat pracy Jakielicia. Otóż według tego, co udało się utalić „PS”, w ubiegłym roku nowy trener Polki pracował z Filipem Mihaljevicą. Ten przed czterema laty został w Portland (USA) brązowym medalistą mistrzostw świata w pchnięciu kulą. W ubiegłym roku uzyskał rekord życiowy – 21,84 metra.

Policzek dla Roberta Lewandowskiego. Eksperci nie docenili jego klasyPoliczek dla Roberta Lewandowskiego. Eksperci nie docenili jego klasyCzytaj dalej

Jakie są szanse Włodarczyk na medal w Tokio?

Trzeba przyznać, że zmiana trenera na niespełna rok przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio jest dość ryzykownym ruchem. Pozostaje bowiem niewiele czasu na poprawę dyspozycji Anity Włodarczyk, która jest wielką niewiadomą. Polka po raz ostatni wystartowała w czerwcu ubiegłego roku, a później leczyła kolejną kontuzję. Jednak dobrej myśli jej jej były szkoleniowiec, Krzysztof Kaliszewski.

- Nadal ma w sobie duży potencjał, nadal może zdobyć trzeci tytuł mistrzyni olimpijskiej. Ale żeby to osiągnąć, musi poświęcić się dużo bardziej niż w ostatnich latach – mówił wiosną Kaliszewski, tuż po zakończeniu współpracy.

Ania Włodarczyk jest najbardziej utytułowaną młociarką w historii naszego kraju. Polka jest mistrzynią olimpijską z 2012 i 2016 roku, a także czterokrotną mistrzynią świata z 2009, 2013, 2015 i 2017 roku i Europy z 2012, 2014, 2016 i 2018 roku. Dodatkowo ma również brąz mistrzostw Starego Kontynentu z 2010 roku. Z kolei w 2016 wygrała plebiscyt "Przęglądu Sportowego" na najlepszego sportowca. Natomiast już od 4 lat pozostaje rekordzistką świata w rzucie młotem kobiet z wynikiem 82,98 m.

Źródło: Przegląd Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl przygotował ogromną wyprzedaż, aż 300 produktów za bezcen. Rabaty nawet do 80 proc.
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Piłkarz Legii spowodował wypadek samochodowy. Najgorsze nastąpiło dopiero po kolizji
  4. Oficjalnie: reprezentant Polski zmienił klub. Zagra w Anglii u boku prawdziwej legendy
  5. Robert Lewandowski zabrał głos ws. Złotej Piłki. Mówi o końcu kariery
  6. ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News