Anita Wlodarczyk
screen - youtube.com/ Olympic
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 24 Września 2020

Anita Włodarczyk - królowa młota, która przeszła do historii. Dziękujemy za wspaniałe emocje

Anita Włodarczyk od kilkunastu lat jest jedną z największych lekkoatletek na świecie. W ciągu ostatnich 10 lat całkowicie zdominowała rzut młotem, osiągając historyczne wyniki. Jako pierwsza kobieta na świecie rzuciła ponad 80 metrów. Swoją postawą rozkochała w sobie kibiców, którzy wielokrotnie ją nagradzali.

Anita Włodarczyk weszła do świata lekkiej atletyki razem z drzwiami i futryną. Na swoich pierwszych mistrzostwach Polski seniorów w rzucie młotem zajęła szóste miejsce. Na początku swojej kariery uprawiała także rzut dyskiem oraz pchnięcie kulą i w tych konkurencjach również odnosiła sukcesy.

Później postawiła wyłącznie na rzut młotem i stała się najlepszą specjalistą w swojej konkurencji. Jako młoda zawodniczka zajęła czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Pekinie (początkowo zajęła szóstą lokatę, ale dwie rywalki, które ją wyprzedziły, zostały zdyskwalifikowane). W następnych latach nie dawała już szans swoim przeciwniczkom.

Jej wielka popularność rozpoczęła się po niesamowitym konkursie mistrzostw świata w Berlinie w 2009 roku. Polka w drugiej próbie konkursu rzuciła 77,96 m i ustanowiła rekord świata. Żadna z rywalek nie była w stanie nawiązać z nią walki. Polka została obok Usaina Bolta, jedynym sportowcem, który podczas tamtych mistrzostw ustanowił nowy rekord globu.

To był pierwszy z pasma jej wielkich sukcesów. Obecnie ma na koncie dwa mistrzostwa olimpijskie z Londynu z 2012 roku oraz z Rio de Janeiro cztery lata później. Na mistrzostwach świata do zwycięstwa w Berlinie dołożyła jeszcze trzy triumfy. Czterokrotnie zdobywała także tytuł mistrzyni Europy.

Włodarczyk została pierwszą kobietą na świecie, która rzuciła młotem ponad 80 metrów. Obecny rekord świata autorstwa polskiej lekkoatletki wynosi 82,98 m i został ustanowiony w sierpniu 2016 roku podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Kibice od lat podziwiają i doceniają postawę Włodarczyk. Niemal w każdym konkursie i plebiscycie znajduje się w ścisłej czołówce. W 2016 roku kibice wybrali ją na najlepszego sportowca Polski w plebiscycie organizowanym przez "Przegląd Sportowy". Obecnie walczy o powrót do sportu po przerwie spowodowanej kontuzją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwa kierująca dosłownie przelatuje przez rondo swoim BMW M4. O krok od wielkiej tragedii
  2. Potężny sztorm i morska bitwa. Niesamowite nagranie zatopienia U-Boota
  3. Miała sesję zdjęciową w CKM-ie. Teraz przyznaje, że nie chce się już "wygłupiać", i że przez miłość „schrzaniła swoją karierę”
  4. Gwiazda polskiego sportu oszukana na wielkim turnieju? Została niesłusznie wykluczona, ma dowody
  5. Nie żyje były piłkarz Realu Madryt. Był medalistą mistrzostw świata i członkiem legendarnej drużyny
  6. Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News