Anita Włodarczyk
Facebook/Anita Włodarczyk
Autor Bartosz Goluch - 26 Marca 2020

Anita Włodarczyk kończy współpracę ze swoim trenerem. Jego słowa były dla niej niedopuszczalne

Anita Włodarczyk postanowiła rozstać się z trenerem pod wodzą którego odniosła ogromne sukcesy w ostatnich latach. Polska zawodniczka twierdzi, że szkoleniowiec stracił wiarę w jej umiejętności i dlatego nie zamierza kontynuować z nim współpracy.

Jeszcze na początku marca Włodarczyk oraz trener Krzysztof Kaliszewski pracowali razem w Chula Vista w stanie Kalifornia. Następnie polska młociarka powróciła do ojczyzny, by poddać się operacji kolana. Wtedy doszło do konfliktu między zawodniczką a szkoleniowcem.

Piłkarz uciekł z kwarantanny. Po pijanemu ukradł pojazd i jeździł z półnagim kolegąPiłkarz uciekł z kwarantanny. Po pijanemu ukradł pojazd i jeździł z półnagim kolegąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Anita Włodarczyk rozstała się z trenerem

Szkoleniowiec Włodarczyk również miał wrócić do kraju, ale ostatecznie pozostał w USA. Jako przyczynę podał względy rodzinne. - Trener zapytał mnie, czy chcę kontynuować przygotowania do Tokio. To pytanie było dla mnie szokiem - powiedziała Włodarczyk w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Odebrała to jako znak, że Kaliszewski ma wątpliwości, czy dwukrotna mistrzyni olimpijska zdoła wrócić do formy sprzed operacji i "postawił na niej krzyżyk".

Trener Kaliszewski potwierdził, że nie będzie już współpracował z Anitą Włodarczyk. Zaznaczył jednak, że nigdy nie przestał w nią wierzyć, a na igrzyskach w Tokio życzy jej trzeciego złota. Dodał, że w USA zostanie przynajmniej do czerwca.

Słynny sportowiec oskarżony o molestowanie. Miał wykorzystywać małe dzieciSłynny sportowiec oskarżony o molestowanie. Miał wykorzystywać małe dzieciCzytaj dalej

Co dalej z Włodarczyk?

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Kaliszewskiego. Anita Włodarczyk jest jednak zdeterminowana, by wystąpić w Tokio. Przełożenie igrzysk na przyszły rok da jej więcej czasu na rekonwalescencję i odbudowę formy po operacji kolana.

Anita Włodarczyk wygrała na igrzyskach już dwukrotnie. Do tego dołożyła cztery złote medale mistrzostw świata i tyle samo najcenniejszych "krążków" mistrzostw Europy. Włodarczyk jest również rekordzistką świata w długości rzutu młotem. Wynosi on 82,98 m.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu w kolejnym kraju. Kto go złamie, tego biją i każą robić pompki
  2. Seria pożarów na Ursynowie. Mieszkańcy boją się podpalacza, musieli uciekać na balkony
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca "TOP Chefa", był zakażony

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News