Anna Lewandowska Stanisłąwa Leszczyńska
Instagram - Anna Lewandowska
Autor Piotr Bernaciak - 19 Września 2020

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Anny Lewandowskiej, złapaliśmy się za głowę. Chodzi o prawdziwą legendę

Anna Lewandowska nigdy nie wypowiadała się otwarcie na temat jej dalszej rodziny, jednak wiadomości o jej przodkach ujrzały światło dzienne. Wiele osób nie kryje zdziwienia, bowiem okazuje się, że żona kapitana reprezentacji Polski jest spokrewniona z ważną postacią historyczną.

Anna Lewandowska nigdy nie miała okazji do wypowiadania się o swoich powiązaniach rodzinnych. Wiemy jedynie o tym, że wychowywała się w trudnych warunkach, o czym sama mówiła, jednak wiele osób nie wie o przodkach słynnej instruktorki fitness, o których przed laty również było głośno. Nie da się ukryć, że o powiązaniach Lewandowskiej wie naprawdę mało osób.

Okazuje się, że Anna Lewandowska była w przeszłości powiązana z prawdziwą bohaterką bardzo trudnych czasów, która w swoim życiu przeszła bardzo wiele. Jej życiorys jest wyjątkowo interesujący i zasługuje na docenienie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  2. Oszukał sklep na 2 złote. Nastolatek z więzienia może wyjść dopiero przed trzydziestką
  3. Marcin Najman znowu zaskakuje. Wystąpi w znanym show, wszystko by uczcić legendę
Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakachPolskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakachCzytaj dalej

Anna Lewandowska jest spokrewniona z bohaterką

Jak się dowiadujemy, Anna Lewandowska jest spokrewniona ze Stanisławą Leszczyńską. Była ona polską położną, która pracowała w szpitalach w naszym kraju przed wybuchem wojny. Ostatecznie została ona osadzona w obozie Auschwitz-Birkenau, w którym również podjęła pracę. Szacuje się, że w obozie koncentracyjnym przyjęła aż trzy tysiące porodów, co było wyjątkowo trudne w panujących tam warunkach.

Po wojnie postanowiła spisać wszystkie swoje przeżycia, publikując je w Przeglądzie Lekarskim. Dzięki nim zdobyła ogromną sławę, bowiem udało jej się udokumentować trudne warunki pracy w obozie, w którym musiała ratować życia swoich rodaków będących często w krytycznej sytuacji życiowej.

Fantastyczna wiadomość dla kibiców polskich skoczków. Czeka ich wielka niespodzianka, wszystko wyszło na jawFantastyczna wiadomość dla kibiców polskich skoczków. Czeka ich wielka niespodzianka, wszystko wyszło na jawCzytaj dalej

Anna Lewandowska nie chwaliła się powiązaniami z bohaterką

Okazuje się, że Anna Lewandowska jest prawnuczką Stanisławy Leszczyńskiej. Żona kapitana reprezentacji Polski jest więc powiązana rodzinnie z jedną z bohaterek obozu w Auschwitz, która uratowała życia setkom, a być może nawet tysiącom osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
  2. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  3. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  4. Wielkie wzmocnienie Tottenhamu. Do Kogutów dołączy największa gwiazda na świecie, ma na koncie dwa mistrzostwa globu
  5. Hitowy transfer reprezentanta Polski na ostatniej prostej. Kluby osiągnęły porozumienie
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News