Anna Lewandowska
Jan BIELECKI/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 8 Października 2020

Anna Lewandowska ma w rodzinie bohaterkę. Amerykanie chcą stworzyć serial o jej życiu

Cioteczna prababka Anny Lewandowskiej była polską położną, która została osadzona w Auschwitz-Birkenau. Nie bacząc na koszmarne warunku i wszechobecny terror, Stanisława Leszczyńska w obozie zagłady ocaliła 3000 dzieci. Teraz stała się bohaterka dokumentu, który nakręciła Maria Stachurska, mama Anny Lewandowskiej.

Stanisława Leszczyńska przyszła na świat w Łodzi w 1896 roku. Podczas okupacji niemieckiej męscy członkowie rodziny Leszczyńskich działali w strukturach Narodowych Sił Zbrojnych. W wyniku obławy, cała rodzina została aresztowana w nocy z 19 na 20 lutego 1943 roku. Pani Stanisława trafiła do Auschwitz-Birkenau została przewieziona 17 kwietnia 1943 roku. Kobieta pracowała w obozie koncentracyjnym jako położna i mimo wyraźnych rozkazów niemieckiego dowództwa obozu przyjęła ok. 3000 porodów, ratując tym samym życie nowonarodzonych dzieci. Przez więźniów obozu pani Stanisława była nazywana "Mateczką". Cioteczna prababka Anny Lewandowskiej pracowała w Auschwitz-Birkenau aź do wyswobodzenia obozu przez Armię Czerwoną 27 stycznia 1945 roku. Stanisława Leszczyńska zmarła w 1974 roku, a w 1996 roku jej szczątki przeniesiono do Kościoła Wniebowzięcia NMP w Łodzi.

Chuligani znęcali się nad bezdomnym mężczyzną. Nagle do akcji wkroczył słynny piłkarz i zrzedły im miny (FOTO)Chuligani znęcali się nad bezdomnym mężczyzną. Nagle do akcji wkroczył słynny piłkarz i zrzedły im miny (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Z ostatniej chwili. Legenda piłki nożnej walczy o życie w szpitalu, świat futbolu wstrzymał oddech
  2. Chodził po Wadowicach przebrany za Jana Pawła II. Ludzie klękali i modlili się
  3. Śmiertelna choroba Tomasza Smokowskiego. Widzowie nie mieli pojęcia, komentator właśnie się przyznał

Teraz Maria Stachurska, matka Anny Lewandowskiej i cioteczna wnuczka Leszczyńskiej, stworzyła film dokumentalny "Położna" opisujący dzieje bohaterskiej Polki. Obraz będzie miał premierę 8 października w Teatrze Wielkim w Łodzi. W rolę narratorki w dokumencie wciela się wnuczka Stanisławy Leszczyńskiej, Elżbieta Wiatrowska, a fragmenty listów osób, które dzięki Leszczyńskiej ocalały w obozie czyta m.in. Danuta Stenka. Jak podaje dziennik "Fakt", historią ciotecznej prababki Anny Lewandowskiej mieli zainteresować się Amerykanie. Gazeta donosi, że za Oceanem powstały plany nakręcenia serialu o życiu Stanisławy Leszczyńskiej.

Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom. Legendarny skoczek żyje jak w bajce, jego salon i ogród robią kolosalne wrażenie (FOTO)Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom. Legendarny skoczek żyje jak w bajce, jego salon i ogród robią kolosalne wrażenie (FOTO)Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości
  2. Abonament RTV będzie wyższy w przyszłym roku. Wiemy kto nie musi płacić, spore zaskoczenie
  3. Wielkie wzmocnienie rywali grupowych Lecha. Były gwiazdor Arsenalu blisko legendarnego klubu
  4. Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Finlandią. Wielkie niespodzianki Jerzego Brzęczka
  5. Robert Lewandowski ma dość, natychmiast idzie do sądu. W tle gigantyczna afera i potężne pieniądze
  6. Niespodziewany finał poszukiwań zaginionego Kordianka. Wielu będzie zaskoczonych

SURÓWKA Z OGÓRKÓW, KTÓRA STRĄCI Z PODIUM MIZERIĘ<

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News