Anna Lewandowska awantura
screen - youtube.com/Onet Rano
Autor Łukasz Kowalski - 18 Listopada 2020

Anna Lewandowska w ogniu krytyki. Fani zarzucają jej hipokryzję, musiała się gęsto tłumaczyć

Anna Lewandowska w ostatnim czasie stała się obiektem ataków krytyków. Internauci zaatakowali trenerkę i zarzucali jej hipokryzję. Wszystko w związku z ostatnimi wydarzeniami w Polsce i najnowszym zdjęciem sportsmenki na Instagramie. Żona kapitana reprezentacji Polski stanowczo musiała odpowiedzieć na zarzuty. Na odpowiedź Lewandowskiej nie trzeba było czekać. Trenerka w stanowczych słowach zwróciła się do krytyków.

Anna Lewandowska od lat jest jednym z największych autorytetów w Polsce w wielu kwestiach dotyczących szczególnie kobiet. Jej fanki mogą liczyć na jej rady nie tylko w tematach treningów i zdrowego odżywiania.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Andrzej Grabowski dowiedział się podczas programu na żywo o śmierci. Jego reakcja rozbija serce na milion kawałków, odeszła bardzo bliska mu osoba
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
Marcin Najman zdradził żonę z gwiazdą Fame MMA? Bokser zapowiada pozew. Marcin Najman zdradził żonę z gwiazdą Fame MMA? Bokser zapowiada pozew. "To podłość"Czytaj dalej

Anna Lewandowska w ogniu krytyki

Nic dziwnego, że wiele kobiet liczyło na głos Lewandowskiej na temat protestów kobiet w sprawie aborcji. Tysiące Polek w październiku wyszły na ulice protestować po orzeczeniu trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Przypomnijmy, że 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Lewandowska podobnie jak wiele innych celebrytek i kobiet wsparło w mediach społecznościowych strajkujące kobiety. Trenerka dołączyła do grona osób, które nie koniecznie jest zwolennikami aborcji, ale przyznają, że kobiety powinny mieć wybór.

- Wierzę, że są obszary życia, które powinny być rozstrzygane w sumieniach, a wkraczanie polityków w te obszary jest naruszeniem nie tylko praw kobiet, ale ogólnie praw człowieka. [...] wspieram i zawsze będę wspierać kobiety oraz ich prawa - napisała Lewandowska w jednym ze swoich postów.

Na tym nie skończyła się aktywność sportsmenki związana ze wsparciem protestujących kobiet. Lewandowska pojawiła się w Monachium na strajku solidarnościowym, na którym kobiety z Niemiec wspierały Polki. Swoją relację z tego wydarzenia trenerka opatrzyła serduszkiem.

Marta Linkiewicz pokazała nagie pośladki. Gwiazda Fame MMA szokuje, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz pokazała nagie pośladki. Gwiazda Fame MMA szokuje, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Stanowcza odpowiedź Lewandowskiej na zarzuty

Teraz Lewandowska musi się mierzyć z atakami związanymi z jej poparciem dla Strajku Kobiet. Wszystko przez niedawne zdjęcie z okazji światowego dnia tolerancji. Na fotografii trenerka pozuje z dziećmi chorymi na zespół Downa. Warto przypomnieć, że Lewandowska prezesem Olimpiad Specjalnych Polska, a jej mąż - Robert pełni funkcję ambasadora organizacji.

- 16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Wspierajmy się, bądźmy otwarci na różnorodność, nie wykluczajmy osób chorych czy niepełnosprawnych. Traktujmy innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani - napisała Lewandowska.

Od razu znalazła się część internautów, którzy zaczęli atakować trenerkę. Zarzucali Lewandowskiej hipokryzję i atakowali za wsparcie protestów kobiet. Padały bardzo mocne słowa ze strony krytykujących sportsmenkę.

"A ty przypadkiem nie poparłaś strajku "wściekłych macic" do "skrobania" takich "słodkich różnorodności"? Zamiast wyrazić wsparcie dla kobiet, które urodziły lub mają urodzić chore dzieci, ty dyplomatycznie poparłaś prawo wyboru. Hipokryzja level hard", "Pani Aniu, jak ten post ma się do pani poparcia dla strajku kobiet, czyli aborcji? Dlaczego kasuje pani komentarze na ten temat?" - pytali internauci.

Lewandowska postanowiła bardzo stanowczo odpowiedzieć na te zarzuty. Trenerka krytykujących poprosiła, żeby sięgnęli po słowniki, a w kwestii jej wsparcia dla Strajku Kobiet, o czytanie ze zrozumieniem.

- Tolerancja - zapraszam do zapoznania się ze znaczeniem tego słowa w słowniku, bo widzę, że chyba jest to obce pani słowo. A jeśli chodzi o strajk kobiet - zapraszam raz jeszcze do lektury moich postów i czytania ze zrozumieniem - odpisała Lewandowska krytykom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy odkryli, jak długo formował się Układ Słoneczny. Aż ciężko uwierzyć w przełomowe doniesienia
  2. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach
  7. Rząd kupił dla ARiMR 100 luksusowych aut. Trudno uwierzyć, ile kosztowały

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News