Anna Lewandowska
TRICOLORS/East News
Autor Bartosz Goluch - 21 Kwietnia 2020

Anna Lewandowska chce przerwać piekło tysięcy Polek. "Serce mi pęka, reagujmy"

Anna Lewandowska często zabiera głos w debacie publicznej. Tym razem żona kapitana reprezentacji Polski zwróciła się do Polaków z apelem w sprawie przemocy domowej, która staje się palącym problemem zwłaszcza z powodu izolacji związanej z epidemią koronawirusa.

Anna Lewandowska niebawem po raz drugi zostanie mamą. Znana trenerka zawsze może liczyć na wsparcie męża i swojej rodziny, jednak wiele Polek niestety nie może powiedzieć tego samego. Przemoc domowa staje się szczególnie trudnym problemem w sytuacji, gdy kobiety i dzieci pozostają zamknięte z oprawcą z powodu izolacji. Lewandowska zaapelowała o solidarność i pomoc poszkodowanym w wyniku tego zjawiska.

Artur Szpilka zaatakował TVP. Bokser sypnął wulgaryzmami, dziennikarze bronią stacjiArtur Szpilka zaatakował TVP. Bokser sypnął wulgaryzmami, dziennikarze bronią stacjiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matką
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura

Anna Lewandowska sprzeciwia się przemocy

"Serce mi pęka! W czasie kwarantanny dużo mówimy o wirusie, przed którym musimy się izolować. Ale bardzo mało mówi się o osobach, dla których izolacja wiąże się ze strasznym cierpieniem... tym fizycznym, o tych co cierpią katusze mieszkając pod jednym dachem z oprawcą. Okrutne pobicia dzieci i kobiet. Wiemy, że tak się dzieje. Izolacja, stres, widmo utraty pracy lub jej brak od dawna nasila, istniejącą już w wielu domach, PRZEMOC" - czytamy na Instagramie Lewandowskiej.

Żona Roberta Lewandowskiego podkreśla, że nie wyobraża sobie, by przejść obojętnie obok problemu w stosunku do matek i dzieci. Trenerka poprosiła o wzmożoną czujność i gotowość do działania swoich fanów. "Reagujmy na to, co za ścianą. Nie zostawiajmy krzywdzonych dzieci i kobiet samym sobie. (...) Jako rodzic nie wyobrażam sobie przejść obojętnie wobec tak trudnej sytuacji wielu dzieci i matek. Nie bądźmy obojętni, pomagajmy - to zawsze daje siłę - napisała.

Ojciec słynnego boksera zmarł na COVID-19. Wpis pięściarza rozdziera serceOjciec słynnego boksera zmarł na COVID-19. Wpis pięściarza rozdziera serceCzytaj dalej

Obojętność pogarsza sprawę

Anna Lewandowska podkreśla, że bierne przyglądanie się dramatowi rodzin pogłębia problem. "Nie bądźmy obojętni! Reagujmy na to, co za ścianą. Nie zostawiajmy krzywdzonych dzieci i kobiet samym sobie. Osoby, które doświadczają przemocy domowej często boją się prosić o pomoc. To jest przestrzeń dla naszej reakcji" - apeluje sportsmenka.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w 2018 roku ofiarą przemocy domowej padło ponad 88 tys. Polaków. Przeszło 77 tys. z nich stanowiły kobiety i dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 12-latka musiała przejść przez koronawirusa ponad 100 km. Nie dała rady, nie żyje, przykra wiadomość ze świata
  2. Wzruszający pogrzeb znanego dziennikarza. Rodzina i przyjaciele nie kryli łez. W ostatniej drodze towarzyszyły tłumy
  3. Była dziewczyna reprezentanta Polski prezentuje swoje wdzięki w bikini. Piłkarz ma czego żałować (FOTO)
  4. Najlepsza bramka w historii Barcelony. Ten gol otworzył Messiemu wrota do wielkiej kariery (WIDEO)
  5. Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotyki
  6. Ambasador USA przeciwko TVP. Mocne stanowisko Mosbacher ws. TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News