Anna Lewandowska
Instagram.com/annalewandowskahpba
Autor Piotr Mika - 25 Września 2020

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniona jest Anna Lewandowska, nie mogliśmy wyjść z podziwu. Chodzi o prawdziwą legendę

Anna Lewandowska to jedna z najpopularniejszych Polek, co jest zasługą nie tylko bycia żoną najlepszego polskiego piłkarza, ale własną ciężką pracą. Okazuje się, że znana trenerka jest spokrewniona z niezwykłą kobietą, która zapisała się w historii polski i Kościoła Katolickiego, który prowadzi jej proces beatyfikacyjny.

Anna Lewandowska bardzo mocno pracuje na to, aby nie być w cieniu swojego męża, Roberta Lewandowskiego. Mało kto pamięta jednak, że popularna trenerka jest spokrewniona z kobietą, którą bez wahania można nazwać bohaterką swoich czasów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa podjęła nagłą decyzję po meczu Legii w el. LE. Nie każdemu się spodoba
  2. Wiek emerytalny do zmiany. Polacy powiedzieli, czego chcą, teraz czas na ruch polityków
  3. Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportem
Ogromna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje legenda kultowego polskiego klubu, oddał mu całe życieOgromna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje legenda kultowego polskiego klubu, oddał mu całe życieCzytaj dalej

Anna Lewandowska musi być dumna ze swojej krewnej

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że cioteczną prababką Anny Lewandowskiej jest Stanisława Leszczyńska. Urodzona w 1896 roku kobieta jest lepiej znana jako "Położna z Auschwitz", która będąc zamkniętą w tym obozie zagłady przyjęła ponad 3 tys. porodów.

W jej historii niezwykłe jest to, że w tak niesprzyjających warunkach nie straciła ani jednego noworodka ani jego matki. Niestety, później i tak maleństwa czekała śmierć z rąk niemieckich strażników. Stanisława Leszczyńska już po wojnie, po przejściu na emeryturę, postanowiła spisać swoje wspomnienia z tamtych dni w książce "Raport położnej z Oświęcimia".

Robert Lewandowski pokazał wczoraj swoje najnowsze buty. Ich cena powala, mało który Polak mógłby sobie na nie pozwolićRobert Lewandowski pokazał wczoraj swoje najnowsze buty. Ich cena powala, mało który Polak mógłby sobie na nie pozwolićCzytaj dalej

Trwa proces beatyfikacyjny Stanisławy Leszczyńskiej

Anna Lewandowska z pewnością nie zapomina o swoich korzeniach, a jej mama, Maria Stachurska, postanowiła nawet nakręcić film z swojej krewnej. Z kolei na początku 2020 roku wyszła książka biograficzna pt. "Położna z Auschwitz" Magdy Knedler. Jednak już dużo wcześniej, w 1992 roku, rozpoczął się proces beatyfikacji Stanisławy Leszczyńskiej.

- Po zdanym egzaminie na położną zjawiła się w kościele Wizytek w Warszawie i złożyła przyrzeczenie, że jeśli straci choć jedno dziecko, natychmiast odejdzie z zawodu. Kilka lat po zakończeniu wojny żarliwą modlitwą uratowała niedającego już żadnych oznak życia noworodka. Towarzysząca jej lekarka stwierdziła, że nic z tego nie rozumie, i jeśli ktoś z obecnych przy porodzie osób wierzy w Pana Boga, to właśnie jemu należy za ten cud podziękować - tak mówiła o swojej krewnej Maria Stachurska w rozmowie z "Vivą".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Czy widziałeś u siebie podobną monetę? Chodzi o nominał 5 zł, możesz być milionerem
  3. Robert Lewandowski bogatszy o kolejne cenne trofeum. Bayern po dogrywce wygrywa z Sevillą
  4. Koniec zamieszania wokół Arkadiusza Milika. Polak bardzo blisko nowego klubu
  5. Dramatyczny wypadek mistrzyni świata. W ułamku sekundy mogła stracić wszystko (WIDEO)
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News