Anna Lewandowska protest
screen youtube.com/tvnpl
Autor Łukasz Kowalski - 29 Października 2020

Anna Lewandowska nagle zjawiła się na Strajku Kobiet. Jedna rzecz zaskoczyła tysiące Polaków

Anna Lewandowska, podobnie jak wiele kobiet ze świata sportu zabrała głos w sprawie ostatnich wydarzeń w Polsce. Sportsmenka poparła strajkujące kobiety, jednak wiele z nich zarzucało jej bierność w działaniach. Polka w środę pokazała swoje zaangażowanie w sprawie walki kobiet. Lewandowska pokazała się na strajku kobiet.

Anna Lewandowska w ostatnim czasie wykorzystuje swoją popularność nie tylko do budowania własnej marki. Wiele z jej ostatnich wpisów dotyczy otaczającej jej rzeczywistości. Polka opisywała problemy, które dotykają ją i wiele z jej fanek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzjiRobert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzjiCzytaj dalej

Anna Lewandowska wsparła strajk kobiet

Trenerka fitness, choć jest najbardziej znana ze swojej działalności promującej sport i zdrowe odżywianie, nie poprzestaje tylko na tych dziedzinach życia. Ostatnio bardzo dużo czasu poświęciła tematowi samoakceptacji.

Sportsmenka rzadko zajmuje stanowisko w kwestiach politycznych. Latem zachęcała do udziału w wyborach prezydenckich. Ostatnie wydarzenia w Polsce spowodowały, że postanowiła zająć stanowisko w dwóch istotnych kwestiach.

W połowie października trenerka zaprotestowała przeciwko wprowadzony przez rząd obostrzeniom. W walce z szerzącą się pandemią koronawirusa władze postanowiły zamknąć m.in.: siłownie. Polka w ostrych słowach nie zgodziła się z tą decyzją.

- Wspieram całym sercem naszą branżę. Łączę się z całym moim teamem, ale i z każdym trenerem. Bardzo mi przykro. Pamiętajmy, że nic tak nie wspiera odporności, jak świadomość, którą od lat jako Wasi trenerzy, wspólnie budujemy, na temat zdrowego trybu życia - napisała na Instagramie.

Polskie media podają dalej druzgocącą wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, znały go tysiące PolakówPolskie media podają dalej druzgocącą wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, znały go tysiące PolakówCzytaj dalej

Anna Lewandowska pojawiła się na strajku kobiet

Kilka dni później po raz kolejny musiała zabrać głos w sprawie wydarzeń z Polski. W ubiegły czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W związku z tym wyrokiem od tygodnia na ulicach polskich miast pojawiły się tłumy protestujących.

Lewandowska początkowo zajęła bardzo zachowawcze stanowisko w sprawie protestów kobiet w Polsce. - Bycie kobietą i bycie matką to odpowiedzialność oparta na miłości. Wierzę w kobiety, wierzę w miłość, wierzę w wolność i jest mi dziś bardzo smutno... - napisała na swoim Instagramie.

Wiele kobiet zarzuciło trenerce bierność w sprawie. Lewandowska w jednym z następnych wpisów wyznała, że otrzymuje głosy, że powinna bardziej się zaangażować w walkę o prawa kobiet w Polsce. Sportsmenka wyznała, że robi to od lat, ale na swój sposób.

- Wierzę jednak, że są obszary życia, które powinny być rozstrzygane w sumieniach, a wkraczanie polityków w te obszary, jest naruszeniem nie tylko praw kobiet, ale ogólnie praw człowieka. Wierzę w prawo do przeciwstawiania się takim decyzjom, do smutku, do gniewu i do wyrażania tych emocji głośno i wyraźnie - napisała Lewandowska na Instagramie.

W środę Polka zadziwiła swoich krytyków. Lewandowska zjawiła się na strajku kobiet w Monachium. Jej fanki były zaskoczone, że nawet tam są protesty w sprawie polskich kobiet. Trenerka pojawiła się na solidarnościowym proteście, gdzie Niemki wyrażały swoje wsparcie dla kobiet z Polski. Relację z pobytu na strajku Lewandowska zamieściła na swoim Instagramie.

Anna Lewandowska strajk

Anna Lewandowska strajk

fot.: Instagram/Anna Lewandowska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Dymna przerwała milczenie. Opowiada o walce o życie, jest zdruzgotana
  2. Grupa Anonymous nagłaśnia Strajk Kobiet. "Warszawa pisze historię"
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
  4. Nieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacji
  5. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  6. Pokłócił się z dziewczyną, więc wsiadł do BMW i zrył boisko
  7. Zaskakująca reakcja IKEA na strajk kobiet. Klienci są oburzeni

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News