Arjen Robben kończy karierę
Autor Piotr Bernaciak - 4 Lipca 2019

Arjen Robben zakończył piłkarską karierę. Legenda żegna się z murawą

Arjen Robben potwierdził, że tego lata definitywnie pożegnał się z futbolem. Sympatycy sportu z całego świata wyrażają żal, że nie zobaczą już swojego idola na murawie. Miniony sezon był ostatnim w wykonaniu Holendra.

Arjen Robben oficjalnie potwierdził to, o czym mówiło się już od dłuższego czasu. Dowiedzieliśmy się, że sezon 2018/2019 był ostatnim w piłkarskiej karierze Holendra. Oznacza to, że wicemistrz świata ostatecznie przechodzi na emeryturę po wielu latach spędzonych na uprawianiu piłki nożnej na najwyższym światowym poziomie. O jego klasie świadczy fakt, że przez wielu kibiców Robben uznawany był za najlepszego na świecie na swojej pozycji.

W ostatnim sezonie Arjen Robben nie pełnił kluczowej funkcji w Bayernie Monachium, jednak mimo wszystko udało mu się sięgnąć po mistrzostwo Niemiec i w efektowny sposób zakończyć karierę piłkarską. Sympatycy klubu z Bawarii na zawsze zapamiętają jego doskonałą grę i piękne trafienie w finale Ligi Mistrzów w 2013 roku przeciwko Borussii Dortmund, które zapewniły wielki triumf drużynie prowadzonej przez Juppa Heynckesa.

Arjen Robben kończy karierę piłkarską

Arjen Robben w trakcie swojej kariery związany był z największymi klubami piłkarskimi w Europie. Na szerokie wody wypłynął w Groningen, gdzie szybko zauważyło go mające mocarstwowe ambicje PSV. Holender wyrobił sobie markę, dzięki czemu zdążył także zaliczyć piękne chwile w barwach Chelsea oraz Realu Madryt. W ostatnich latach był jednak związany z Bayernem.

Holendra śmiało można uważać za legendę klubu z Monachium. Przez wiele lat czarował kibiców swoimi dryblingami i rajdami, lecz w ostatnim czasie przeszkadzały mu kontuzje, przez które nie był w stanie pomagać zespołowi tak, jakby sam sobie tego życzył.

Następny artykuł