Arka Gdynia
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 10 Maja 2020

Oficjalnie. Arka Gdynia ma nowego trenera. Poprzedni nawet nie zadebiutował. Wielkie zmiany w klubie

Arka Gdynia w tym sezonie zmaga się z wielkimi problemami. Długi, brak porozumienia z właścicielami, który skończył się wycofaniem się miasta Gdynia ze wspierania klubu, a także brak wypłacalności kontraktów zwiastowały spadek. Ostatnimi czasy klub jednak zaczął walczyć o przetrwanie w elicie. Właściciele drużyny zostali zmienieni, tak jak trener. Oficjalne źródła klubu potwierdziły zmianę szkoleniowca.

Arka Gdynia obwieściła kibicom wielkie zmiany. Mimo że poprzedni trener gdynian - Krzysztof Sobieraj nie dostał nawet szansy debiutu na stanowisku szkoleniowca, Arkowcy znaleźli następcę, który może pomóc w utrzymaniu się w elicie. Nowy trener jest osobą bardzo doświadczoną. Przez ostatnie lata prowadził ekipę, która pod jego wodzą notowała przyzwoite rezultaty.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Wielki dramat młodego gwiazdora. Ma zaledwie 19 lat, a już walczy o życie. Jego stan jest krytycznyWielki dramat młodego gwiazdora. Ma zaledwie 19 lat, a już walczy o życie. Jego stan jest krytycznyCzytaj dalej

Arka Gdynia obwieściła wielkie zmiany. Krzysztof Sobieraj nawet nie zadebiutował

Sobieraj, który miał ratować klub przed nieuniknionym spadkiem do I ligi został odsunięty od pracy z pierwszym zespołem. Nowy zarząd klubu z Trójmiasta postawił na znanego polskim kibicom Ireneusza Mamrota, który przez lata kierował Jagiellonią Białystok. Były trener białostoczan i Chrobego Głogów ma być gwarantem utrzymania w lidze.

- Ireneusz Mamrot został powołany na stanowisko I trenera Arki Gdynia. Kontrakt został podpisany do 30 czerwca 2022 roku. Urodzony w Trzebnicy 13 grudnia 1970 roku szkoleniowiec, ma na koncie wicemistrzostwo Polski z Jagiellonią Białystok w sezonie 2017/18. Doprowadził także żółto-czerwonych do finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w 2019 roku. W ub. sezonie Jagiellonia zajęła w Ekstraklasie 5. miejsce. - czytamy w komunikacie klubu.

Lewandowscy zadecydowali. Mała Laura dostanie niemieckie obywatelstwo, będzie musiała spełnić jeden warunekLewandowscy zadecydowali. Mała Laura dostanie niemieckie obywatelstwo, będzie musiała spełnić jeden warunekCzytaj dalej

Arka idzie śladami ŁKS. Zmiany pozwolą na utrzymanie?

Mimo że Arka jest jedną z drużyn skazywanych na spadek z ligi, to pod wodzą szkoleniowca, który ma na swoim koncie wicemistrzostwo Polski pozostanie w elicie zdaje się możliwe. Klub z Gydni tym samym dołączył do ŁKS, który zmienił w przerwie rozgrywek szkoleniowca licząc na utrzymanie.

Przypomnijmy, że do niedawna opiekunem "Rycerzy Wiosny" był Kazimierz Moskal. Były trener Wisły Kraków został zastąpiony przez Wojciecha Stawowego, który do pracy w Ekstraklasie wrócił po kilku latach przerwy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewane słowa Łukasza Szumowskiego. Mówi o wakacjach i podaje terminy
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty</li

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News