Arka Gdynia
instagram.com/arkagdynia
Autor Mateusz Wysokiński - 21 Marca 2020

Arka Gdynia coraz bliżej IV ligi. Los klubu wydaje się przesądzony

Arka Gdynia może zakończyć przygodę z Ekstraklasą po sezonie 2019/2020. Drużyna, która w polskiej elicie występuje od lat i udawało się jej nawet wygrywać Puchar Polski, ma wielkie problemy finansowe i długi, które mogą prowadzić do bankructwa. Zdaniem osób z otoczenia klubu, los przyszłości piłki nożnej w Gdyni został już praktycznie przypieczętowany.

Arka Gdynia była jeszcze do niedawna drużyną, która mogła zagrozić każdemu klubowi Ekstraklasy. Niestety, sytuacja nie maluje się obecnie w pozytywnych barwach, a wpływa na to nie tylko sytuacja sportowa (drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w lidze), ale także sytuacja kadrowa oraz finansowa. Długi gdynian skutecznie przeszkadzają w zapewnieniu pomyślnej przyszłości klubowi, a upadek, jest praktycznie nieunikniony.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Pele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Legendarny Brazylijczyk nie ma wątpliwościPele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Legendarny Brazylijczyk nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Arka Gdynia pożegna się z Ekstraklasą? Wielkie problemy Gdynian

Złej sytuacji finansowej Arki nie pomaga fakt, że drużyna z Gdyni nie radzi sobie zupełnie w lidze. Klub może marzyć o utrzymaniu w Ekstraklasie, a częste zmiany szkoleniowców nie pomagają piłkarzom w wykonywaniu ich pracy. Gdyby PZPN zdecydował się teraz przerwać rozgrywki z powodu epidemii koronawirusa, klub bezapelacyjnie spadłby do I ligi, jednak o wiele bardziej prawdopodobny w jego przypadku jest scenariusz zakładający grę w IV lidze.

Wszystko przez to, że w kasie klubu nie zgadzają się finanse. Długi drużyny mają wynosić około 9 milionów złotych i znalezienie biznesmena, który zainwestowałby w klub w słabej kondycji i niegenerujący zysków z powodu zawieszenia rozgrywek jest niemożliwe. Jakby tego było mało, od klubu odwróciło się miasto, które przestało sponsorować występy drużyny ze względu na niejasności finansowe.

Skoczek narciarski wyjechał na wakację mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)Skoczek narciarski wyjechał na wakację mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)Czytaj dalej

Arka coraz bliżej upadku

Jeśli Arka Gdynia upadnie, to podzieli los innych, zasłużonych polskich drużyn, które nie mogły sobie poradzić z kryzysem finansowym. Do tego grona można zaliczyć Widzew Łódź, ŁKS i Lechię Gdańsk, które zdołały się jednak odbudować i zaznaczają obecnie swoje miejsce na piłkarskiej mapie Polski.

O wiele bardziej negatywnym scenariuszem jest ten, który zakłada podążenie drogą Polonii Warszawa i Zawiszy Bydgoszcz. Jeśli Arka nie znajdzie człowieka, który włoży w klub serce i środki finansowe, przed kibicami z Gdyni naprawdę ciężkie lata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Potentant Bundesligi wraca do treningów mimo epidemii. Pierwszy taki przypadek w Niemczech
  4. Wielkie wyróżnienie Grzegorza Krychowiaka. Kibice go kochają, niesamowite osiągnięcie, brawo
  5. Pele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Legendarny Brazylijczyk nie ma wątpliwości
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News