Arka Gdynia
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 24 Września 2020

Arka Gdynia. Klub cieszący się piękną tradycją i tysiącami fanów

Arka Gdynia niewątpliwie wzbudza wielkie emocje. Klub z Trójmiasta należy do drużyn z dużą liczbą sympatyków, ale ma również wielu antyfanów. Ekipa z Trójmiasta niewątpliwie wzbudza wielkie emocje.

Arka Gdynia z pewnością nie jest obojętna żadnemu kibicowi polskiej piłki nożnej. Klub ten kilka lat temu w rewelacyjny sposób przypomniał o sobie kibicom, awansując do Ekstraklasy i sięgając w wielkim stylu po Puchar Polski, po dogrywce pokonując Lecha Poznań w wielkim finale na Stadionie Narodowym. Dziś w klubie sytuacja nie jest tak dobra, bo piłkarze ostatecznie spadli do Fortuna 1 Ligi, jednak mimo wszystko możemy spodziewać się, że mecze Arkowców z innymi zespołami będą elektryzowały fanów z całego kraju.

Największa rywalizacja trwa oczywiście w Trójmieście, gdzie Arka Gdynia rywalizuje z gdańską Lechią. To właśnie między kibicami tych drużyn trwają najgorętsze spory, jednak Arka Gdynia wywołuje emocje także u fanów innych zespołów. Nie da się ukryć, że jest to jeden z niewielu klubów, który dostarcza tak wielu wrażeń każdego roku. Co prawda obecnie walka z gdańszczanami o lokalny prymat obecnie nie może przebiegać na normalnych warunkach z racji spadku z ligi, jednak mimo wszystko obie drużyny mają wielu fanów.

Nie da się ukryć, że Arka Gdynia wzbudza gigantyczne emocje w całej Polsce i choć doczekała się wielu obraźliwych przyśpiewek na swój temat, to ma też wierne grono fanów, które stale się powiększa.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News