Arkadiusz Milik
Facebook Arek Milik
Autor Piotr Mika - 2 Listopada 2020

Agent Arkadiusza Milika zaskoczył wszystkich. Nagły zwrot ws. transferu Polaka

Arkadiusz Milik już od kilku tygodni nie gra w Napoli, mimo że jest zawodnikiem tego klubu. Władze Azzurrich nie wpisały zawodnika na listę piłkarzy zgłoszony do Serie A oraz Ligi Europy, więc Polak jedyne co może to trenować i przyglądać się grze kolegów z drużyny z wysokości trybun. Włoskie media podają jednak, że sytuacja może się zmienić.

Arkadiusz Milik był bohaterem jednej z najgłośniejszych sag tego okienka transferowego. Ostatecznie jednak ta nie zakończyła się dla niego szczęśliwie, ponieważ Polak został w Napoli, w którym jest praktycznie skreślony.

Włoskie media prześcigają się w kolejnych doniesieniach na temat rozwiązania jego sytuacji, a jedna z informacji podana przez dziennik "Tuttosport" wydaje się niezwykle interesująca. Według gazety, niezwykłego rozwiązania nie wyklucza agent Polaka.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
Na jaw wyszło, jak wygląda grób Kazimierza Deyny. Kibice go kochali, widok powoduje łzy (FOTO)Na jaw wyszło, jak wygląda grób Kazimierza Deyny. Kibice go kochali, widok powoduje łzy (FOTO)Czytaj dalej

Arkadiusz Milik nie ma najlepiej

Saga transferowa z udziałem polskiego napastnika była jedną z najszerzej komentowanych w całej Europie, a najgłośniej o niej było oczywiście w Polsce i we Włoszech. O Polaka starało się wiele klubów, jednak ostatecznie 26-latek pozostał Napoli.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem okienka transferowego było wiele spekulacji na temat odejścia Milika, i wydawało się, że jest to tylko kwestia czasu. Celem numer jeden dla Polaka był Juventus, jednak Stara Dama ostatecznie nie porozumiała się z Napoli.

Jak twierdzi sam zainteresowany, ofert było wiele, ale za każdym razem jego obecny klub nie potrafił się dogadać z potencjalnymi nowymi pracodawcami polskiego napastnika. Wszystko zakończyło się na tym, że Arkadiusz Milik został w Napoli z kontraktem do czerwca 2021 roku.

Już wcześniej władze klubu zapowiedziały, że jeśli napastnik nie odejdzie to spędzi kolejne miesiące na trybunach i dotrzymują słowa. Początkowo Polak nie mógł nawet trenować z całą drużyną, a jedynie indywidualnie. Ostatnio jednak to się zmieniło. Czy to sygnał, że sytuacja może się poprawić?

Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"Czytaj dalej

Jakie możliwości ma polski napastnik?

Wiele osób zastanawiało się, jakie znaczenie może mieć ponowne włączenie Milika do pierwszej drużyny trenującej przed kolejnymi meczami. Wiadomo, że Polak nie zgłoszony do rozgrywek jednak to mogłoby się zmienić.

Gazeta "Tuttosport" powołująca się na osobą z otoczenia Arkadiusza Milika twierdzi, że jego agent, Dawid Pantak, nie wyklucza przedłużenia umowy Polaka z Napoli. To byłby prawdziwy zwrot o 180 stopni.

Nie jest tajemnicą, że Aurelio de Laurentiis chciał przedłużyć umowę z reprezentantem Polski. Ten jednak odmawiał i zapowiedział, że chce odejść. To z tego względu właściciel Napoli postanowił niejako odegrać się na Miliku i zrobić z niego przykład dla innych piłkarzy. Jak widać jednak, niewykluczone, że oferta przedłużenia kontraktu wciąż czeka na 26-latka.

Wydaje się, że wciąż najlepszą opcją dla Polaka będzie odejście zimą. To dałoby możliwość zmiany środowiska i być może regularnej gry przed Euro. Problem w tym, że Napoli może postawić zaporową cenę, a kluby wolałyby poczekać do czerwca, kiedy Arkadiusz Milik będzie już wolnym zawodnikiem. Jednak w przypadku około 9 miesięcy bez gry 26-latek może zapomnieć o wyjeździe na mistrzostwa Europy z reprezentacją Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News