Arkadiusz Milik
Facebook Arek Milik
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Grudnia 2020

Świetne wiadomości dla Arkadiusza Milika. Wyjaśniła się jego przyszłość, wszystko potwierdza Napoli

Arkadiusz Milik ponownie znalazł się na nagłówkach sportowych gazet we Włoszech. Wszystko za sprawą deklaracji dyrektora sportowego SSC Napoli. Cristiano Giuntoli w wywiadzie dla Sky Sport Italia ujawnił bardzo ważną informację dla przyszłości polskiego napastnika. Klub zamierza sprzedać go już zimą.

  • Arkadiusz Milik ostatnie spotkanie w barwach Napoli rozegrał w sierpniu
  • Polak po nieudanej próbie transferu popadł w niełaskę właściciela klubu i nie ma szans na grę
  • Dyrektor sportowy Napoli potwierdził właśnie, że klub zamierza sprzedać Milika
  • Polski napastnik będzie mógł odejść już zimą

Arkadiusz Milik wreszcie może dopiąć swego. Z ostatniej wypowiedzi dyrektora sportowego Napoli wynika, że Polak odejdzie z klubu już w styczniu. Dla zawodnika, który chce pojechać z reprezentacją na Mistrzostwa Europy to wspaniała wiadomość.

Arkadiusz Milik jednak opuści Napoli. Jasna deklaracja

Wygląda na to, że wreszcie zaczyna się wyjaśniać sytuacja Arkadiusza Milika w Napoli. Polski piłkarz już latem starał się opuścić klub i przejść do Juventusu. Plany piłkarza nie wypaliły, podobnie jak późniejsze rozmowy z AS Romą czy Tottenhamem.

Milik popadł w niełaskę właściciela i trenera Napoli i nie został zgłoszony do rozgrywek Serie A i Ligi Europy. Od wielu tygodni trwają spekulacje, czy reprezentantowi Polski uda się opuścić dotychczasowy klub w styczniowym oknie transferowym.

Mimo tego, że Arkadiusz Milik od sierpnia nie pojawił się na boisku w meczu Napoli, wiele klubów nadal jest zainteresowanych jego usługami. Chęć pozyskania Polaka zgłosiły Inter Mediolan, a ostatnio także Juventus. Oba kluby nie są jednak skłonne płacić wygórowanej ceny,jakiej żąda Napoli.

Dawid Kubacki przerwie występy w Pucharze Świata? Nagle zdradził prawdę, to bardzo realneDawid Kubacki przerwie występy w Pucharze Świata? Nagle zdradził prawdę, to bardzo realneCzytaj dalej

Być może jednak działacze z Neapolu zmienią zdanie, jeśli chodz o warunki dyktowane potencjalnym kupcom. Dyrektor sportowy SSC Napoli Cristiano Giuntoli udzielił wywiadu dla Sky Sport Italia, w której poruszył wątek Arkadiusza Milika. Wyjawił, jakie jest stanowisko klubu.

Napoli chce sprzedać Milika już w styczniu

Giuntoli potwierdził otwarcie, że Napoli zamierza się pozbyć Arkadiusza Milika już zimą. Działacz zdradził plan swojego pracodawcy na styczniowe okno transferowe. Włoch wyznał, że klub nie zamierza dokonywać wzmocnień, a jedynie pozbyć się Milika i Fernando Llorente.

- Okno transferowe to problem dla każdego zespołu. Mamy napastnika, którego chciałoby wiele klubów, więc poczekamy i zobaczymy, co się stanie w styczniu. Milik chce przejść do innej drużyny, żeby dobrze przygotować do mistrzostw Europy - rozpoczął swoją wypowiedź Giuntoli.

- On (Arkadiusz Milik - przyp. red.) tego właśnie chce. Myślę, że zimą nie zakontraktujemy żadnego piłkarza, ponieważ nasza kadra jest kompletna. W takim układzie sprzedamy tylko dwóch graczy. Milik i Llorente? Może tak być - dodał dyrektor sportowy SSC Napoli.

Arkadiusz Milik nie będzie narzekał na brak ofert. Oprócz wspomnianych Juventusu i Interu swoje zainteresowanie polskim piłkarzem wyrażały także AS Roma, Fiorentina, Everton, Tottenham, Atletico Madryt i RB Lipsk.

Źródło: Sky Sport Italia

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News