Arkadiusz Milik kontrakt napoli
Cesare Purini / Insidefoto/Imago Sport and News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 22 Maja 2020

Włoskie media są pewne w sprawie przyszłości Milika. Obie strony podjęły wspólną decyzję

Arkadiusz Milik od kilku tygodni króluje na okładkach włoskich gazet. Polak od dłuższego czasu negocjuje z Napoli warunki przedłużenia kontraktu. Jak informują włoskie media obie strony doszły do porozumienia i tego lata powinna wyjaśnić się przyszłość napastnika reprezentacji Polski. Zawodnikowi podjąć decyzję pomogło przedłużenie przez klub kontraktu z Driesem Mertensem.

Arkadiusz Milik od dłuższego czasu nie schodzi z pierwszych stron włoskich gazet. Przeciągająca się saga związana z przedłużeniem kontraktu napastnika z Napoli trwała od dłuższego czasu. Teraz media we Włoszech zgodnie informują, że zawodnik doszedł z klubem do porozumienia i najprawdopodobniej latem zmieni klub.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiec
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiecMedia z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiecCzytaj dalej

Arkadiusz Milik ma dość drugoplanowej roli w zespole Napoli

Od dłuższego czasu media podają nowe spekulacje na temat transferu Arkadiusza Milika. Jak podaje "La Repubblica" napastnik nie był w stanie osiągnąć porozumienia z włodarzami klubu i latem najprawdopodobniej opuści zespół. Polak ma żal do władz klubu, za to, że te od ubiegłego roku starają się znaleźć dla niego następcę. Z kolei klub zarzuca zawodnikowi brak wdzięczności na opiekę i cierpliwość podczas jego dwóch poważnych kontuzji kolan.

- Milik jest uczulony na bycie drugoplanową postacią i irytuje go atmosfera niepewności. Aurelio De Laurentiis i Gennaro Gattuso od dawna zdają sobie sprawę ze złego samopoczucia numeru 99. Prezes na próżno próbował rozpocząć negocjacje z byłym napastnikiem Ajaxu - pisze gazeta.

Milik najprawdopodobniej latem zmieni klub

Napastnika reprezentacji Polski w decyzji utwierdziło sprawne przedłużenie kontaktu przez klub z Driesem Mertensem. - Milik już dawno zmienił zdanie ws. przedłużenia kontraktu. Po osiągnięciu porozumienia Napoli z Driesem Mertensem chce odejść jak najszybciej. Napastnik jest przekonany, że jego przygoda w Napoli dobiegła końca. Polak także bardzo źle przyjął próby ściągnięcia Mauro Icardiego ubiegłego lata. Włoskiemu klubowi nie podoba się brak wdzięczności ze strony zawodnika, na którego czekali i rozpieszczali go po poważnych kontuzjach kolana. Lepiej w tym momencie się rozstać i wszyscy w tej kwestii się zgadzają - dodaje "La Repubblica".

Robert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedziałRobert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedziałCzytaj dalej

Kontrakt Milika z Napoli obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Zbliżające się okno transferowe jest zatem ostatnią szansą dla klubu na to, żeby na Polaku zarobić. De Laurentis zaznaczył, że sprzeda zawodnika za nie mniej niż 50 milionów euro. Zainteresowanie Milikiem wykazują m.in.: Juventus Turyn Tottenham Hotspur, Chelsea i Atletico Madryt.

Milik w obecnym sezonie rozegrał w barwach Napoli 22 spotkania, w których strzelił 12 bramek. Do klubu spod Wezuwiusza trafił latem 2016 roku. Od tamtego czasu zagrał dla "Azzurrich" 109 spotkań i strzelił w nich 46 goli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiane przez Polaków miejsce ogłosiło ważną decyzję. Podano datę, już wkrótce
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Robert Lewandowski ujawnił, skąd pomysł na imię drugiej córki. Nikt nie spodziewał się tak prostej odpowiedzi
  4. Niemieckie media przekazały fatalne wieści w sprawie Krzysztofa Piątka. Ogromny kłopot polskiego napastnika
  5. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  6. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News