Arsenal Wenger Lyon
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 9 Października 2019

Legenda Arsenalu wróci do pracy? Pojawiła się bardzo konkretna propozycja

Arsenal w swojej długiej historii ma kilka klubowych legend. Jedna z nich miała odejść na emeryturę, ale okazuje się, że może wrócić do pracy. Informacje o tym zgodnie podają światowe media.

Arsenal przez wiele lat związany był z jednym z najlepszych trenerów na świecie. Choć nie zawsze udawało mu się osiągać z drużyną świetne wyniki, to mimo wszystko cieszył się sporym szacunkiem ze strony tysięcy kibiców. Po wielu latach ostatecznie zdecydował się na zrezygnowanie z posady, a w ostatnich meczach żegnano go z wielkimi honorami. Okazuje się, że to wcale nie musiał być jego koniec na ławce.

Media z całego świata zgodnie donoszą, że Arsene Wenger już w najbliższej przyszłości może wrócić do pracy jako pierwszy trener. Dowiedzieliśmy się, że znalazł się klub, który chciałby skorzystać z jego niewątpliwego doświadczenia. Ma nim być Olympique Lyon. Dziennikarze informują, że Francuzi chcieliby nawiązać współpracę ze swoim rodakiem ze względu na jego staż na najwyższym poziomie.

Mija 17. rocznica pierwszego gola w karierze Cristiano Ronaldo. Co za rajd! [WIDEO]Mija 17. rocznica pierwszego gola w karierze Cristiano Ronaldo. Co za rajd! [WIDEO]Czytaj dalej

Arsenal ma wiele klubowych legend

Arsene Wenger kończy w tym roku 70 lat, jednak ostatecznie nie zadeklarował, że żegna się z pracą w światowym futbolu. Wiele wskazuje na to, że dalej zamierza on czekać na dobrą propozycję i skorzystać z niej w odpowiednim momencie. Wygląda jednak na to, że moment ten nadszedł właśnie teraz. Lyon szuka trenera wobec powszechnego niezadowolenia z wyników drużyny.

Co ciekawe, innym kandydatem na to stanowisko ma być Laurent Blanc, czyli inny doświadczony na ławce trenerskiej Francuz. Mistrz świata z reprezentacją Francji ma być podobno pierwszym wyborem Lyonu, a jeżeli negocjacje nie pójdą po myśli przedstawicieli Olympique. Wielu szkoleniowców miało się już podobno oferować klubowi, a wśród nich znajduje się również Jose Mourinho.

Olympique Lyon chciałby zatrudnić Wengera

Wybór Wengera doradzać miał ponoć sam Gerard Houllier, osobisty doradca właściciela Lyonu, a także były menedżer między innymi Liverpoolu. Houllier przyjaźni się z Wengerem i nie wahał się, by zaproponować w klubie jego kandydaturę. Niebawem dowiemy się, na kogo padnie wybór Francuzów.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News