Arsenal -Chelsea finał Pucharu Anglii
ADAM DAVY/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 1 Sierpnia 2020

Arsenal - Chelsea. Odrodzenie "Kanonierów" i wielki sukces. Zdobyli prestiżowe trofeum i zagrają w europejskich pucharach

Arsenal - Chelsea w finale Pucharu Anglii. Obie drużyny zapewniły kibicom istny rollercoaster emocji. W tym meczu było wszystko to, co kochają kibice: piękne bramki, rzuty karne i czerwone kartki. Ostatecznie "Kanonierzy" wygrali 2:1, a ich bohaterem został strzelec dwóch bramek Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal - Chelsea spotkały się w finale Pucharu Anglii. Oba zespoły miały okazję, by zakończyć sezon z wywalczonym trofeum. Swoje pierwsze puchary mogli zdobyć także trenerzy obu zespołów. Zarówno Mikel Arteta, jak i Frank Lampard dopiero zaczynają swoją drogę jako szkoleniowcy.

1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos
Justyna Żyła szokuje swoim zachowaniem. Śledzi nową partnerkę Piotra Żyły i uderza w byłego mężaJustyna Żyła szokuje swoim zachowaniem. Śledzi nową partnerkę Piotra Żyły i uderza w byłego mężaCzytaj dalej

Arsenal - Chelsea: Wielkie emocje w finale Pucharu Anglii

W lepszych nastrojach do spotkania przystępowali zawodnicy "The Blues", którzy zajęli w Premier League 4 miejsce i zapewnili sobie grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. "Kanonierzy" w lidze zajęli odległe ósme miejsce a w Lidze Europy odpadli już w 1/8 finału. Zdobycie Pucharu Anglii pozwoliłoby w lepszych nastrojach zakończyć sezon, a także zapewniłoby grę w Lidze Europy w przyszłym sezonie.

Od początku spotkania oba zespoły były zdecydowanie nastawione na atak. Lepiej w pierwszych minutach lepiej prezentowała się drużyna Chelsea. Zawodnicy "The Blues" wyszli naprowadzenie po zaledwie pięciu minutach. Christian Pulisic po składnej akcji pokonał z bliskiej odległości Emiliano Martineza .

Zaskoczeni zawodnicy "Kanonierów" doszli do siebie dopiero po kilku minutach. W 25 minucie wyrównującego gola strzelił Nicolas Pepe, ale sędzia nie uznał bramki, ponieważ wcześniej na spalonym był Ainsley maitland-Niles. Minutę później piłkarze Arsenalu dopięli swego i doprowadzili do remisu. Rzut karny po faulu na sobie wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang.

Ostatnie minuty pierwszej części gry należały do graczy Arsenalu, którzy co chwilę gościli w polu karnym rywali. Chelsea już od 35 minuty musiała sobie radzić bez kapitana Cezara Azpilicuety, którego z powodu kontuzji musiał zastąpić Andreas Christiansen. Na przerwę zawodnicy schodzili remisując 1:1.

Oficjalnie. Artur Boruc w Legii Warszawa. Legendarny bramkarz wraca do PolskiOficjalnie. Artur Boruc w Legii Warszawa. Legendarny bramkarz wraca do PolskiCzytaj dalej

Puchar Anglii dla Arsenalu

Druga połowa zaczęła się od dramatu piłkarzy Chelsea. Już w 47 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić strzelec bramki Pulisic. W jego miejsce wszedł Pedro. Tak szybka zmiana nie wpłynęła negatywnie na grę "The Blues", które częściej było przy piłce. Oba zespoły w drugiej części spotkania grały zdecydowanie wolniej.

Gracze Mikela Artety ograniczyli się do grania z kontry, które raz za razem zagrażały bramce strzeżonej przez Williego Caballero. W 68 minucie w środku pola piłkę przejął Hactor Bellerin, który ruszył na przebój i minął kilku rywali. Powstrzymał go Christiansen, ale piłka trafiła pod nogi Nicolasa Pepe. Ten dograł do niepilnowanego Aubameyanga, który minął obrońcę i podcinką dał Arsenalowi prowadzenie.

W 73 minucie piłkarze Chelsea przeżyli kolejny wstrząs. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Mateo Kovacić. Od tamtego momentu przewaga Arsenalu jeszcze wzrosła. "Kanonierzy" raz za razem znajdowali się w polu karnym "The Blues" stwarzając zagrożenie. Mimo ataków zdecydowanych ataków Arsenalu wynik spotkania nie uległ zmianie. Chelsea kończyła mecz w dziewiątkę. W doliczonym czasie gry z powodu kontuzji boisko na noszach opuścił Pedro, a trener Lampard już wcześniej wykorzystał komplet zmian.

Piłkarze Arsenalu zrewanżowali się Chelsea za porażkę w ubiegłorocznym finale Ligi Europy. Dla Mikela Artety, który w grudniu objął "Kanonierów", jest to pierwsze w jego trenerskiej karierze trofeum. Arsenal triumfował w Pucharze Anglii po raz 14 w historii. Dzięki temu zwycięstwu "Kanonierzy w przyszłym sezonie wystąpią w Lidze Europy.

6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News