Artur Boruc
Rex Features/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 4 Sierpnia 2020

Fani urządzili Borucowi pożegnalną fetę. „Wielki człowiek, wielki charakter, wielkie występy go po prostu kochały”

W sobotę Artur Boruc został oficjalnie nowym zawodnikiem Legii Warszawa. W Polsce jego powrót do Wojskowych okazał się wielkim wydarzeniem. Jego były klub AFC Bournemouth postanowił przygotować kompilację z najlepszymi interwencjami Polaka. Pod filmikiem ukazały się komentarze z wielkimi słowami na temat naszego bramkarza. „Legenda” piszą fani Wisienek.

Artur Boruc w sobotę 1 sierpnia powrócił do Legii Warszawa po 15 latach gry w zagranicznych klubach. Polak zbudował swój „pomnik” w Glasgow, gdy grał dla Celticu, ale również we włoskiej Fiorentinie oraz Bournemouth zaskarbił sobie szczególną sympatię kibiców. Nie można również zapomnieć o krótkim pobycie Polaka w Southampton. W sumie nasz bramkarz na poziomie Premier League rozegrał 128 spotkań, w których wpuścił 186 bramek i 39 razy zachowywał czyste konto. Dla samego Bournemouth wystąpił łącznie we wszystkich rozgrywkach w 129 meczach, a dzięki swojej grze, przez fanów Wisienek jest żegnany wielkimi słowami.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przykre informacje ws. Agaty Dudy w sieci. Miało być inaczej
  2. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Podsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstyd

Wspaniałe pożegnanie Artura Boruca przez fanów Bournemouth

Artur Boruc nie miał okazji do tego, aby pożegnać się z kibicami osobiście. No, ale od czego jest internet? Klub opublikował na swoim Facebooku kompilację z najlepszymi interwencjami naszego bramkarza i dołączył krótkie podziękowania. Pod postem ukazało się wiele pozytywnych komentarzy pod adresem Polaka, nie zabrakło słów, iż Boruc stał się „legendą Bournemouth”

„Szkoda, że nas opuszczasz. Jestem pewna, że bardzo pomagałeś naszym młodym bramkarzom. Legenda.” - napisała Veron Jeffrey.

„Powodzenia Artur! Byłeś dla mnie prezentem, ponieważ zawsze wydawało mi się, że z Tobą między słupkami jest lepiej, niż z wszystkimi innymi bramkarzami, na których wydano pieniądze. Pamiętaj proszę A.F.C i wróć do nas czasem, aby zobaczyć się w twoimi fanami” - William Munden

„Wielki człowiek, wielki charakter, wielkie występy go po prostu kochały. Byliśmy szczęściarzami, że mieliśmy topowego bramkarza w naszym małym starym Bournemouth...” - Glyn Davies.

To tylko niektóre z wielu komentarzy zaadresowanych do Artura Boruca. Bramkarz Legii Warszawa na swoim profilu udostępnił filmik, który możecie zobaczyć pod tym linkiem, z podpisem „Dziękuję AFC Bournemouth. To była przyjemność. Dawajcie Wiśnie!”Artur Boruc

Nie żyje młodziutki gwiazdor. Miał zaledwie 17 lat, zginął w tragicznych okolicznościachNie żyje młodziutki gwiazdor. Miał zaledwie 17 lat, zginął w tragicznych okolicznościachCzytaj dalej

„Jeden z najlepszych bramkarzy, jakichkolwiek mieliśmy”

Na oficjalnej stronie klubowej, nie zabrakło również ciepłych słów ze strony prezesa AFC Bournemouth Neilla Blake'a.

„Artur odegrał ogromną rolę w najnowszej historii AFC Bournemouth i jest bez wątpienia jednym z najlepszych bramkarzy, jakich kiedykolwiek mieliśmy. Jego występy, w trakcie wypożyzenia, pomogły klubowi dostać się do Premier League, a następnie po podpisaniu kontraktu na stałe odegrał kluczową rolę w utrzymaniu najwyższej lidze przez pięć sezonów. Nawet gdy jego rola zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat, Artur był uosobieniem profesjonalizmu i był ogromnym przewodnikiem i mentorem dla naszych młodszych bramkarzy. Artur zawsze dawał do zrozumienia, że ​​jego marzeniem było zakończenie kariery w Legii Warszawa i cieszę się, że mu się to udało.”- powiedział Blake.

Ponadto, kiedy wejdzie się na klubową stronę Bournemouth, gołym okiem widać, że Boruc był ważną postacią. Całą witryna wypełniona jest wiadomościami o odejściu byłego reprezentanta Polski.

Źródła: AFC Bournemouth – Facebook, afcb.co.uk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach? Jest komentarz GIS, nie mamy dobrych informacji
  2. Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Szef resortu ujawnił swoje plany
  3. Niesamowite nagranie. Historia Wszechświata ujęta w 1 minucie
  4. Kamil Stoch podzielił się z fanami ekscytującą informacją. Nagle wszyscy zaczęli się cieszyć, skoczek jest w euforii
  5. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  6. Wielka burza po wpisie Roberta Lewandowskiego. Opublikował zdjęcie, które kompromituje jego żonę, fani Anny osłupieli
  7. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News