Artur Szpilka
East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 8 Marca 2020

Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza

Artur Szpilka był dwa razy na deskach w pojedynku z Sergiejem Radczenko, ale ostatecznie to jego sędziowie wskazali jako zwycięzcę walki. Mimo olbrzymich kontrowersji i krytyki ze strony kibiców oraz ekspertów, pięściarz z Wieliczki jest przekonany, że wygrał zasłużenie.

Radczenko "położył" Szpilkę w 3. i 4. rundzie walki. To Ukrainiec miał inicjatywę przez niemal cały pojedynek, ale to Polak został zwycięzcą walki. Sędziowie wypunktowali 95-93 i 95:92 dla Artura Szpilki. Trzeci arbiter uznał walkę za remisową (94-94). Polak twierdzi, że rozmiary jego zwycięstwa były wręcz... zbyt niskie!

Ogromne kontrowersje w meczu Legii z Piastem. Na sędziego spadła lawina krytyki (WIDEO)Ogromne kontrowersje w meczu Legii z Piastem. Na sędziego spadła lawina krytyki (WIDEO)Czytaj dalej

Artur Szpilka przekonany o swojej wygranej

- Na pewno był jeden nokdaun, bo to pamiętam. Drugi raz też leżałem, ale to nie był czysty cios. Na pewno jeden był czysty. Teoretycznie dwa nokdauny i tyle. W środku ringu nie dałem sobie zrobić krzywdy - przekonywał po walce "Szpila".

Polski pięściarz zaznaczył, że był pewny swego i mimo nokdaunów nie obawiał się porażki w starciu z niżej notowanym rywalem. - Nie bałem się werdyktu. Z mojej perspektywy to wyglądało tak, że cały czas prowadziłem. Nie byłem zamroczony po nokdaunie. Siergiej mnie trafił na punkt. Uważam, że wygrałem. Wygrywałem każdą rundę oprócz tych, gdzie były nokdauny - oświadczył.

Polowanie na Błaszczykowskiego? Trener Wisły narzeka na ostrą grę rywaliPolowanie na Błaszczykowskiego? Trener Wisły narzeka na ostrą grę rywaliCzytaj dalej

Szpilka "ma gdzieś" krytyków

Bokser został zapytany, co sądzi o fali krytyki pod adresem sędziów, która przelała się w internecie po jego walce. - Co ja mogę powiedzieć... To oni oceniają, ja mam to naprawdę gdzieś - powiedział w swoim stylu.

Po wątpliwym zwycięstwie Szpilka zaoferował Radczence rewanż. Póki co sztab Ukraińca nie udzielił Polakowi wiążącej odpowiedzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka znalazła w kurtce tajemniczy list. Skrywał porażającą historię, pochodził z drugiego końca świata
  2. Gangsterskie porachunki, zabójstwo "Studenta" w lesie, lewe interesy. Grupa ożarowska stanie przed sądem
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News