Artur Szpilka
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Marca 2020

Kontrowersyjna wygrana Szpilki. Dyrektor TVP przeprasza, eksperci mówią o największej kompromitacji w historii (WIDEO)

Artur Szpilka w sobotni wieczór, w swoim powrocie do wagi junior ciężkiej, podczas gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży, pokonał na punkty Siergieja Radczenkę. Jego zwycięstwo zostało jednak zepchnięte na drugi plan przez okoliczności w jakich je wywalczył.

Artur Szpilka po porażce w lipcu 2019 roku z Dereckiem Chisorą podczas gali w Londynie podjął decyzję o zmianie kategorii wagowej. Polak po ponad 10 latach wrócił do kategorii junior ciężkiej. W swoim pierwszym pojedynku po tej zmianie Szpilka zmierzył się z Ukraińcem Siergiejem Radczekną, który miał za sobą fatalną serię trzech porażek z rzędu.

Wielka sensacja w walce Adama Kownackiego. Kibice przecierali oczy ze zdumienia (WIDEO)Wielka sensacja w walce Adama Kownackiego. Kibice przecierali oczy ze zdumienia (WIDEO)Czytaj dalej

Artur Szpilka wraca do ringu po kilkumiesięcznej przerwie

Mimo łatki faworyta i dopingu zgromadzonej w hali polskiej publiczności Szpilka na przestrzeni dziesięciorundowego pojedynku był wyraźnie słabszy od przeciwnika zza wschodniej granicy. Warto tylko wspomnieć, że zawodnik rodem z Wieliczki dwukrotnie lądował na deskach. W trzeciej i piątej rundzie. A mimo to, niejednogłośnym werdyktem sędziów z Austrii, Szpilka został ogłoszony zwycięzcą.

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczySmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczyCzytaj dalej

Skandal na gali w Łomży. Powrót Artura Szpilki w cieniu skandalu

Tuż po werdykcie media społecznościowe zalała fala krytycznych wpisów ze strony najznamienitszych ekspertów boksu. Ludzi blisko związanych z tą dyscyplina od lat a także komentatorów. Mateusz Borek, znany dziennikarz sportowy, a także promotor i szef MB Promotions, za pośrednictwem Twittera skomentował werdykt.

"Andrzej Wasilewski pokonał dziś Serhija Radczenkę na punkty. Dobra forma" - napisał w humorystycznym tonie o promotorze Szpilki.

Nie był to jedyny tweet, w którym Borek wypowiedział się a temat walki.

"Austriacy oddali nam za karnego na Euro 2008. Uwielbiam Artura Szpilkę za jego charakter, osobowość. Ale nie wygrał tej walki. Dziewiąta runda w wykonaniu ringowego to gangsterka".- dodał na koniec.

Jeszcze bardziej dosadnym podsumowaniem, o jak wielkim skandalu mówimy, jest wypowiedź samego komentatora tej walki na antenie TVP Sport, który już podczas ogłaszania werdyktu, nie krył oburzenia. Piotr Jagiełło

- Skandaliczna decyzja sędziów. Panowie z Austrii wydurnili się na oczach setek tysięcy widzów. Artur Szpilka pokazał wielkie serce do walki, ale tej walki nie wygrał, a panowie, którzy tę walkę punktowali to są parodyści. Na Boga, niech oni wracają do Austrii i więcej do Polski nie przyjeżdżają - grzmiał komentator TVP.

Zakończenie gali pod szyldem TVP nie uszło uwadze również szefowi stacji. Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski również przy użyciu twittera dał upust swojemu niezadowoleniu.

"Skandaliczne decyzje sędziów, jest mi przykro i przepraszam wszystkich widzów TVP Sport. Mam sporo kwestii do przemyślenia. Wstyd" - napisał Szkolnikowski na swoim profilu

Przytoczone przez nas wypowiedzi to tylko mały ułamek opinii, jakie pojawiły się po zakończeniu łomżyńskiej galii. Możemy być pewni, że echa sobotniego wieczoru jeszcze odbiją się w przyszłych tygodniach. Szkoda tylko, że powrót Artura Szpilki do ringu, musiał odbyć się w atmosferze skandalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News