Artur Szpilka
East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 9 Marca 2020

Artur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walki

Artur Szpilka w przedziwnych okolicznościach wygrał z Siergiejem Radczenką. Polak dwukrotnie leżał na deskach, mimo to sędziowie wypunktowali jego zwycięstwo. Dwa dni po walce pięściarz z Wieliczki zaskoczył kibiców nieoczekiwaną wypowiedzią.

Polski pięściarz miał ogromne problemy w walce z Ukraińcem. Szpilka dwukrotnie znalazł się na deskach i przez znaczną część walki był zdominowany przez rywala. Oprócz werdyktu sędziów punktowych spore kontrowersje wzbudziło również zachowanie arbitra ringowego, który pod koniec walki, gdy Polak był na skraju nokautu, odciągnął Radczenkę, co dało czas naszemu pięściarzowi na dojście do siebie.

Los Piotra Zielińskiego niemal przesądzony. Czeka na niego ważna rolaLos Piotra Zielińskiego niemal przesądzony. Czeka na niego ważna rolaCzytaj dalej

Artur Szpilka chce unieważnienia wyniku walki

- Chciałbym, żeby doszło do natychmiastowego rewanżu i unieważnienia werdyktu starcia z Łomży. Spotkajmy się jeszcze raz - powiedział Szpilka w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Początkowo zawodnik z Wieliczki miał zdecydowanie inny pogląd na sobotnie starcie. - Nie bałem się werdyktu. Z mojej perspektywy to wyglądało tak, że cały czas prowadziłem. Nie byłem zamroczony po nokdaunie. Siergiej mnie trafił na punkt. Uważam, że wygrałem. Wygrywałem każdą rundę oprócz tych, gdzie były nokdauny - oświadczył po walce.

Joanna Jędrzejczyk nabawiła się kontuzji. Lekarz zabrał głos w sprawie zdrowia sportsmenki (ZDJĘCIE)Joanna Jędrzejczyk nabawiła się kontuzji. Lekarz zabrał głos w sprawie zdrowia sportsmenki (ZDJĘCIE)Czytaj dalej

Szpilka przemyślał sprawę

Po pewnym czasie zawodnik doszedł jednak do wniosku, że sięgnął po zwycięstwo w kontrowersyjnych okolicznościach. - Wiem, ile jest dyskusji i choć sam nie jestem niczemu winny, to myślę, że naprawdę najlepiej byłoby się spotkać drugi raz. Mnie zwycięstwo w takich okolicznościach, jak w Łomży, nie jest potrzebne - przyznał.

Przypomnijmy, Radczenko "położył" Szpilkę w 3. i 4. rundzie walki. To Ukrainiec miał inicjatywę przez niemal cały pojedynek, ale to Polak został zwycięzcą walki. Sędziowie wypunktowali 95-93 i 95:92 dla Artura Szpilki. Trzeci arbiter uznał walkę za remisową (94-94).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje turysta z Polski. Szukał schronienia, doszło do najgorszego
  2. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł kobietę w nogę
  3. Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza
  4. Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu
  5. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. meczów kadry. Kibice zostaną wpuszczeni na stadion?
  6. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News