Artur Szpilka
instagram.com/arturszpilka
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Marca 2020

Narzeczona Artura Szpilki przerwała milczenie. Krytyczne słowa pod adresem Polski i Polaków (WIDEO)

Artur Szpilka pokonał podczas gali Knockout Boxing Night 10 zorganizowanej w Łomży Ukraińca Siergieja Radczenkę. O wyniku walki zadecydowali sędziowie. Ich zdaniem polski bokser punktowo był lepszy od przeciwnika. Decyzja sędziów wywołała sporo kontrowersji. Na temat całej sytuacji wypowiedziała się partnerka Szpilki.

Artur Szpilka podczas sobotniej gali wrócił do ringu po kilku miesiącach przerwy. Po ponad dziesięciu latach bokser wrócił też do swojej dawnej kategori wagowej, a więc junior ciężkiej. Dla pochodzącego z Wieliczki zawodnika starcie z Ukraińcem Radczenką miało być świetną okazją do powrotu na zwycięską ścieżkę. Polak był zdecydowanym faworytem pojedynku i zwycięstwo odniósł, ale chyba nie w taki sposób, o jakim marzył.

Adam Małysz przekazał ważne informacje dla kibiców skoków narciarskich. Chodzi o zawody w PlanicyAdam Małysz przekazał ważne informacje dla kibiców skoków narciarskich. Chodzi o zawody w PlanicyCzytaj dalej

Artur Szpilka vs Sergiej Radczenka, czyli kandal w Łomży

Zdaniem sędziów zwycięzcą walki był Polak. Zdaniem ekspertów i kibiców Ukrainiec. Szpilka dwukrotnie lądował na deskach po ciosach Radczenki, który przez większośc pojedynku również dominował i raz po raz obijał polskiego pięściarza. Decyzja sędziów spotkała się z falą krytyki ze strony ludzi związanych blisko z boksem. Już podczas ogłaszania werdyktu oburzenia nie krył komentujący walkę dla TVP Sport Piotr Jagiełło.

- Skandaliczna decyzja sędziów. Panowie z Austrii wydurnili się na oczach setek tysięcy widzów. Artur Szpilka pokazał wielkie serce do walki, ale tej walki nie wygrał, a panowie, którzy tę walkę punktowali to są parodyści. Na Boga, niech oni wracają do Austrii i więcej do Polski nie przyjeżdżają - grzmiał komentator TVP.

Również szef stacji promującej wydarzenie, a więć Marek Szkolnikowski w zamieszczonym tweecie nie szczędził mocnych słów.

- Skandaliczne decyzje sędziów, jest mi przykro i przepraszam wszystkich widzów TVP Sport. Mam sporo kwestii do przemyślenia. Wstyd" - napisał Szkolnikowski na swoim profilu

Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezyKoniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezyCzytaj dalej

Parterka Szpilki wzięła go w obronę

Do całego zamieszania postanowiła odnieść się partnerka Artura Szpilki pani Kamila Wybrańczyk, ktora opublikowała specjalne wideo.

- Walka jest minimalnie wygrana punktami. Niektórzy ludzie niestety nie liczą boksersko, tylko patrzą na całokształt walki, czyli jak ktoś miał knockdown, to musi przegrać walkę. W boksie zupełnie inaczej liczy się te punkty i walka była minimalnie wygrana. Chyba dwoma punktami Artur wygrał, ale wygrał. I błagam was, polski naród jest okropny, wiecie dlaczego, bo jak nie możecie podciąć komuś skrzydeł, to wyrywacie pióra i to jest najgorsze, co robicie, bo niszczycie w ludziach zapał do tego, co robią, do tego, co kochają - powiedziała Wybrańczyk.

Partnerka popularnego “Szpili” nie zapomniała również o wspomnianych wyżej komentarzach dziennikarza i szefa TVP Sport, w mocnych słowach zwróciła się do nich, odpowiadając.

- I jeszcze jedno czasami warto wyłączyć tych beznadziejnych komentatorów z TVP, pozdrawiam panowie, i oglądać walki bez głosu. I samemu sobie nadawać obraz całej sytuacji. Ja nie mam żadnej umowy z TVP i mam to w d**** i mogę się wypowiadać o nich. Jesteście dla mnie propagandową telewizją i wy piszecie posty, że chcecie przeprosić widzów, przeproście ludzi, że te dwa miliony wykorzystujecie tak beznadziejnie, komentując też beznadziejnie walki - mówiła Wybrańczyk. - Dwa miliardy, a nie dwa miliony. Tak, to ze zmęczenia.- zakończyła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przekazała fanom wspaniałą nowinę. Ogromne szczęście jej i córki
  2. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  3. Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza
  4. Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu
  5. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. meczów kadry. Kibice zostaną wpuszczeni na stadion?
  6. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News