Artur Szpilka koniec kariery
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 25 Czerwca 2020

Artur Szpilka powinien zakończyć karierę? Tak radzi mu jego znajomy, chodzi o zdrowie i życie boksera

Artur Szpilka po niedawnej operacji powoli wraca do treningów. Pięściarz ma w planach rewanż z Ukraińcem Sergiejem Radczenką, ale promotor Szpilki zaczyna bać się o zdrowie polskiego pięściarza i radzi mu szybkie zakończenie kariery.

Artur Szpilka ostatni pojedynek stoczył na początku marca. Na gali w Łomży w kontrowersyjnych okolicznościach pokonał Ukraińca Siergieja Radczenkę. - To są parodyści - grzmieli podczas ogłaszania werdyktu komentatorzy TVP Sport. - Szpilka absolutnie nie wygrał tej walki - stwierdzili po walce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Tragedia, 143 osoby nie żyją. Wiadomość z Polski wyciska łzy z oczu, przykre
Zagadkowa śmierć słynnej olimpijki. Jej ciało wyłowiono z oceanuZagadkowa śmierć słynnej olimpijki. Jej ciało wyłowiono z oceanuCzytaj dalej

Artur Szpilka dąży do rewanżu z Radczenką

Sprawę na swoim profilu na Facebooku skomentował Szpilka, który postanowił, że chce rewanżu z Ukraińcem, by "zmazać plamę na honorze".

- Jest mi bardzo przykro z powodu tego, jak zakończyła się moja walka z Siergiejem Radczenką. Na gorąco po walce uważałem, że było blisko, ale wygrałem. Następnego dnia, gdy obejrzałem walkę na chłodno, to zobaczyłem ją trochę inaczej. Uważam siebie za profesjonalnego sportowca, nie chcę tzw. gospodarskich wygranych, dlatego razem z grupą Knockout Promotions doprowadzimy w mojej najbliższej walce do rewanżu - napisał polski pięściarz.

Jednak do samej walki może ostatecznie nie dojść. Na razie rewanż nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, a sam Szpilka przechodzi rehabilitację po operacji barku, którą przeszedł w kwietniu. Pięściarz wrócił do treningów, ale jego zajęcia przebiegają z pewnymi ograniczeniami.

Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)Czytaj dalej

Promotor doradza Szpilce zakończenie kariery

Promotor Szpilki, Andrzej Wasilewski martwi się o zdrowie boksera. Swoje obawy wyjawił w rozmowie z ringpolska.pl . Promotor uważa, że walki, które stoczył Szpilka, bardzo negatywnie odbiją się na jego zdrowiu. Wasilewski podkreślił, że pięściarz w swojej karierze stoczył kilka bardzo trudnych walk. Promotor obawia się, że 31-letni Szpilka może bardzo dotkliwie odczuć skutki stoczonych walk.

- Artur stoczył kilka ciężkich wojen. Zawsze wybierał najcięższych przeciwników. Trochę zdrowia w ringu zostawił. Przez najbliższe kilkadziesiąt lat chciałbym spotykać Szpilkę, jako uśmiechniętego i zdrowego faceta, a boję się, że jeszcze kilka takich walk i skutki uprawiania boksu mogą wychodzić - powiedział Wasilewski portalowi ringpolska.pl.

Szpilka jako jeden z nielicznych Polaków miał szansę stoczenia walki o pas mistrza świata wagi ciężkiej. Pięściarz w 2016 roku miał szansę stoczyć pojedynek o pas mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Polak w Barclays Center w Nowym Jorku mierzył się z Deontayem Wilderem. Szpilka został ciężko znokautowany w dziewiątej rundzie i trafił do szpitala.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy już marki aut najczęściej kradzione przez złodziei w Polsce. Możliwe, że twoje też jest na liście
  2. Urocza technologia na ratunek dzikich zwierząt. Nagranie robo-leniwca robi furorę w sieci
  3. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  4. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  5. Justyna Żyła nagle zwróciła się prosto do Piotra Żyły. Jej niespodziewane słowa zadziwiły Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News