Artur Szpilka
youtube.com/superexpress
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Marca 2020

Artur Szpilka zakończy karierę? Promotor boksera nie ma wątpliwości

Artur Szpilka jest już o końca swojej sportowej kariery? Bokser, który przez lata czarował swoimi walkami i zyskał sobie woelkie grono fanów może być u końca swoich dni w profesjonalnym boksie. Promotor sportowca przyznał, że rozmawiał ze Szpilką tuż po ostatniej walce i namawiał go do tego, aby przeszedł na emeryturę.

Artur Szpilka może szykować się do zakończenia kariery? Mimo że bokser nie jest jeszcze wiekowy, a jego walki nadal przyciągają, to ostatnimi czasy nad jego osobą rozlała się masa kontrowersji. Sportowiec walczył z Siergiejem Radczenko, z którym wygrał, ale zrobił to w wyjątkowo kontrowersyjnych okolicznościach. Zdaniem obserwatorów Ukrainiec stanowczo zwyciężył z Polakiem i przegrał niesprawiedliwie. Promotor sportowca miał mu zaproponować zakończenie przygody z walkami. Sam Szpilka stwierdził coś, co może zwiastować jego koniec w ringu.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
   2. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
Nie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubuNie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubuCzytaj dalej

Artur Szpilka bliski końca kariery? Promotor nie ma wątpliwości

Osobą, która dywaguje nad przyszłością Artura Szpilki, jest Andrzej Wasilewski. Promotor boksera odwiedził go po walce i zaproponował, by ten zakończył swoją sportową karierę w związku z hejtem jaki się wylał na sportowca, ale także ze względów zdrowotnych boksera.

- Od razu miałem myśli, że może po tej walce trzeba skończyć karierę. Po prostu w ten sposób szkoda zdrowia. (...) Największe wyzwania Artur niestety przegrał, ale zarobił dużo pieniędzy i odłożył. W związku z tym jeden z celów uprawiania sportu wyczynowego osiągnął - powiedział promotor pięściarza w rozmowie z kanałem "To Jest Boks".

Fantastyczne informacje w sprawie Łukasza Fabiańskiego, Oferta nie do odrzucenia, żal nie skorzystaćFantastyczne informacje w sprawie Łukasza Fabiańskiego, Oferta nie do odrzucenia, żal nie skorzystaćCzytaj dalej

Szpilka namówił promotora na jeszcze jedną walkę. Jeśli przegra, odejdzie

Szpilka zrozumiał argumenty Wasilewskiego, jednak uznał, że musi zmierzyć się z Siergiejem Radczenko w rewanżu. Jeśli Polakowi nie uda się pokonać Ukraińca, wtedy zdecyduje o końcu kariery sportowej. Możliwe jednak, że Szpilka nadal będzie walczył. Ostatnio mówiło się o propozycji dołączenia do KSW.

- Na spotkaniu chciałem przekazać Arturowi poważną wątpliwość, że moim zdaniem trzeba bardzo poważnie rozważyć natychmiastowe zakończenie kariery. Artur, który był kompletnie załamany, przekonał mnie jednym argumentem. Powiedział: "panie Andrzeju, po tylu latach nie chcę kończyć kariery taką walką. Chcę spróbować jeszcze raz. Koniecznie chcę rewanżu. Jeśli w nim przegram albo wygram słabo, to sam zakończę karierę, bo to będzie znaczyło, że coś we mnie już się wypaliło" - dodał Wasilewski.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
    2. Tragedia na Mazowszu. Młoda matka opiekowała się dziećmi. 3-latek oddalił się, wpadł do stawu. Nie żyje
    3. Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi
    4. Justyna Kowalczyk została upokorzona przez polski związek. Sportsmenka nie kryje rozgoryczenia
    5. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
    6. Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. Gości zamurowało słysząc odpowiedź kierownika

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News