Artur Szpilka
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 26 Kwietnia 2020

Artur Szpilka naraził się TVP. Stacja nie miała dla niego litości

Artur Szpilka wygrał walkę w Serhijem Radczenką, ale tylko na kartach punktowych sędziów. Zdaniem ekspertów to Ukrainiec był lepszy w pojedynku z Polakiem, a walka zakończyła się skandalem. Szpilka skrytykował komentatorów TVP Sport, którzy również byli zdania, że nie zasłużył na wygraną. Stacja stanęła w obronie dziennikarzy i ostro odpowiedziała bokserowi.

Szpilka wygrał w absurdalnych okolicznościach, czemu wyraz dali komentatorzy TVP Sport. - To parodyści - krzyczeli o sędziach oceniających pojedynek dziennikarze. Podkreślali również, że "Szpilka absolutnie nie wygrał tej walki". Początkowo "Szpila" twierdził, że to jemu należało się zwycięstwo, jednak po czasie poprosił o unieważnienie pojedynku i rewanż. Stosunku do redaktorów jednak nie zmienił, podkreślając, że "komentatorzy pieprzyli głupoty".

Dlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachuDlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Artur Szpilka może zapomnieć o walkach w TVP

Do całej sytuacji odniósł się dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. - Po walce z Radczenką wydawało się, że Artur pewne rzeczy zrozumiał i w sposób dojrzały podszedł do sprawy. Te słowa (krytyczne wobec Szpilki - przyp. red.) trochę zabolały, bo TVP wyciągnęła do Artura rękę (...) Było to po prostu głupie i niedojrzałe zachowanie, a ja nie pozwolę na to, żeby ktokolwiek obrażał moich ludzi, z którymi się zgadzam - powiedział na antenie swojej stacji.

Według słów Szkolnikowskiego, Artur Szpilka raczej może zapomnieć o dalszym wsparciu ze strony Telewizji Polskiej, która transmitowała jego ostatnie walki. - Na teraz nie widzę Artura w TVP, jego kariera to raczej równia pochyła i nie wiem, czy najlepszym pomysłem nie byłoby przejście do KSW - ocenił dyrektor TVP Sport.

Błaszczykowski kupił prawdziwy pałac. Tyle pokoi i luksusu, że aż można się zgubić, wydał miliony złotychBłaszczykowski kupił prawdziwy pałac. Tyle pokoi i luksusu, że aż można się zgubić, wydał miliony złotychCzytaj dalej

Kariera Szpilki na zakręcie

Zerwanie współpracy z TVP to niejedyny problem Artura Szpilki. Bokser z Wieliczki w walce z Radczenką doznał kontuzji barku, która wymagała operacji. Po zabiegu pięściarz będzie pauzował więcej niż pierwotnie zakładano, a jego rozbrat z boksem może potrwać ponad pół roku.

Do tego dochodzi konflikt z promotorem, który dotąd reprezentował interesy pięściarza. "Szpila" zarzucił mu brak wsparcia w trudnym momencie. "Zostałem ze wszystkim sam, z operacją sam, z barkiem sam. Ze wszystkim. (...) Co by nie mówić, Artur Szpilka dawał emocje, pełne hale, a jak nie pełne, to w większości wypełnione. I dawał promotorowi chleb, choć to może za dużo powiedziane, ale ciągłość pieniędzy" - powiedział Szpilka w magazynie "W Ringu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  2. W Warszawie powstał nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego. Emocjonalny wpis prezydenta
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News