Artur Szpilka
instagram.com/arturszpilka
Autor Mateusz Wysokiński - 30 Marca 2020

Artur Szplika podjął decyzję w sprawie dalszej kariery. Zrobił coś zadziwiającego

Artur Szpilka był postacią, która w ciągu ostatnich tygodni budziła wielkie emocje w Polsce. Po jego ostatniej walce wielu sądziło, że popularny bokser zakończy karierę, albo zdecyduje się jedynie na rewanż z ukraińskim pięściarzem Sergiejem Radczenką. Okazuje się jednak, że zawodnik podjął zupełnie inną decyzję.

Artur Szpilka jest postacią, która nie stroni od kontrowersji. Przekonać się mogliśmy o tym ostatnio, po walce z Siergiejem Radczenką, którą co prawa Polak wygrał, ale w dość nieciekawych i kontrowersyjnych okolicznościach. Fani pięściarza byli przekonani, że w ciągu następnych tygodni dostaniemy oświadczenie o końcu kariery, a sam Szpilka zacznie pojawiać się w walkach MMA i Fame MMA, ponieważ miał kontaktować się z władzami tamtejszych federacji. Okazuje się jednak, że popularny "Szpila" ma zupełnie inny pomysł.

lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunęlle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Lewandowscy zwrócili się z pilnym apelem do Polaków. Sprawa jest poważna
    2. Google wytoczyło ciężkie działa. Firma przekaże ogromną sumę na walkę z koronawirusem

Artur Szpilka zaskoczył kibiców. Nieoczekiwany ruch pięściarza

Bokser podjął decyzję o kontynuacji kariery zawodniczej, ale pod kierownictwem zupełnie innego trenera. Roman Anuczkin, który kierował Szpilkę od 2019 roku został zamieniony na Andrzeja Licznika. Nowy szkoleniowiec Szpilki mówi z optymizmem o współpracy z bokserem i zaznacza, że przyjął propozycję pięściarza ze względu na duże wyzwanie, któremu chce podołać.

- To jest dla mnie wyzwanie, a ja lubię wyzwania i dlatego podjąłem się tej pracy. A dlaczego wyzwanie? Bo mało kto wierzy już w Artura, że potrafi wygrywać i dlatego zrobimy wszystko, żeby trochę popsuć plany tym wszystkim ludziom. Relacje trenera z zawodnikiem zawsze porównuję do relacji ojca z synem. Musi być wiara, musi być porozumienie, ojciec powinien być też kumplem, tatą i mamą i wszystkim naraz - mówił nowy trener Szpilki w TVP Sport.

Gwiazdor reprezentacji Polski może zagrać w kraju. Wspaniałe wiadomości, Gwiazdor reprezentacji Polski może zagrać w kraju. Wspaniałe wiadomości, "Miałem oferty"Czytaj dalej

Nowy szkoleniowiec chce znów uczynić Szpilkę wielkim

Nowy trener pięściarza wyznał, że chce swojemu podopiecznemu przypomnieć o najlepszych latach jego kariery i sprawić, żeby zawodnik odzyskał łatwość w wygrywaniu starć.

- To nie tak, że wrócimy do podstaw, po prostu staramy się przypomnieć te rzeczy, które on już chyba zapomniał. Chcę wyciągnąć z niego wszystkie te rzeczy, w których jest najlepszy i to jest tak naprawdę mój pomysł. Pytanie jak Artur potrafi się zmienić i czy odnajdzie ten kierunek, który ja mu pokażę. Na razie radzimy sobie, jak możemy. Spotykamy się na podwórku i coś tam staramy się robić. Dla nas to akurat dobrze, że teraz jest ta kwarantanna. - mówi szkoleniowiec Szpilki.

ZOBACZ TAKŻE:

       1. Genialna zabawa Martyny Wojciechowskiej. Internauci wygrali, szczęka opada do samej ziemi
       2. Pożar domu letniskowego, strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny. Sprawą zajmie się prokuratura
       3. Życie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się teraz
       4. FC Barcelona dostanie nowego trenera? To legenda klubu, już planuje transfery
       5. Gwiazdor reprezentacji Polski może zagrać w kraju. Wspaniałe wiadomości, "Miałem oferty"
       6. Jeden z kluczowych produktów znika ze sklepowych półek. Wiele par w kłopotach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News