AS Roma
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 6 Stycznia 2021

Gwiazdor poddany pilnej operacji. Miał niebezpieczny wypadek samochodowy, zapowiadało się na tragedię

AS Roma przekazała pilny komunikat do włoskich i światowych mediów. Były gwiazdor reprezentacji Włoch i Serie A, Morgan De Sanctis, miał poważny wypadek samochodowy i musiał zostać poddany pilnej operacji. Według przekazów, płynących do Polski z Włoch, operacja byłego bramkarza "Squadra Azzurra" była bardzo poważna, a jego stan był bardzo ciężki.

  • AS Roma przekazała informacje o wypadku gwiazdy włoskiego futbolu
  • Morgan De Sanctis - były bramkarz reprezentacji Włoch i wieloletni gracz Napoli miał poważną stłuczkę
  • Stan Włocha, który od 2018 roku pracuje jako menadżer drużyny AS Romy, był oceniany jako bardzo ciężki

AS Roma przekazała dziś pilne informacje do włoskich mediów. W nocy z 5 na 6 stycznia na ulicach Rzymu doszło do wypadku, którego ofiarą jest były bramkarz reprezentacji Włoch, a obecny menadżer drużyny AS Romy - Morgan De Sanctis. Kultowy dla kibiców Serie A golkiper musiał poddać się poważnej operacji.

AS Roma. Klub z Rzymu informuje o wypadku gwiazdy włoskiego futbolu

Do zdarzenia z udziałem De Sanctisa doszło w trakcie dzisiejszej nocy. Włoch przemieszczał się swoim samochodem w okolicach najważniejszej arterii komunikacyjnych stolicy Italii - ulicy Via Cristoforo Colombo. Wypadek od samego początku wyglądał na bardzo groźne zdarzenie drogowe, jednak dzięki sprawnej pracy policji i obecnej na miejscu zdarzenia służby zdrowia, udało się odratować bramkarza, którego stan oceniano jako bardzo ciężki.

Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje ulubieniec milionów, pamiętają go starsi Polacy. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje ulubieniec milionów, pamiętają go starsi Polacy. "Najlepszy w historii"Czytaj dalej

W trakcie badań przeprowadzonych w jednym z rzymskich szpitali - Agostino Gemelli, okazało się, że były bramkarz reprezentacji Włoch ma poważne obrażenia jamy brzusznej. Oprócz złamanych żeber dostał bardzo niebezpiecznego krwotoku, który zmusił lekarzy do usunięcia śledziony menadżera drużyny AS Romy. Walka o życie De Sanctisa zakończyła się sukcesem i z obecnych komunikatów płynących z włoskich mediów wynika, że piłkarzowi nie zagraża już śmiertelne niebezpieczeństwo.

Wiadomo, że jakiś czas 43-letni piłkarz będzie musiał spędzić na wydziale intensywnej terapii. O ile poważna operacja okazała się sukcesem, o tyle stan zdrowia Włocha będzie monitorowany przez specjalistów z rzymskiego szpitala. Drużyna Romy, która szykuje się do meczu z Crotone, przekazała życzenia zdrowia byłemu piłkarzowi, a także z ulgą przyjęła wiadomość o tym, że życie De Sanctisa udało się odratować.

Włoscy medycy nie są w stanie jednak oszacować, kiedy były reprezentant Włoch zostanie zwolniony ze szpitala i unikają dalszych komentarzy w sprawie menadżera drużyny AS Romy.

Morgan De Sanctis to kultowa postać Serie A. Włoska piłka wiele mu zawdzięcza

Informacja o wypadku De Sanctisa była szokiem nie tylko dla piłkarzy i miłośników AS Romy. Zawodnik uchodzi za jedną z kultowych postaci Serie A w XXI wieku, a w trakcie swojej bogatej kariery reprezentował barwy wielu, uznanych ekip z Serie A, m.in. AS Romy, Napoli, Udinese, Juventusu i Pescary. Jako piłkarz klubowy raz wznosił paterę za mistrzostwo Włoch (z Juventusem w sezonie 1997/1998, przyp. aut.), a także zdobył puchar Włoch w sezonie 2011/2012 w barwach Napoli. W swoim CV ma także Superpuchar Turcji zdobyty w barwach Galatasarayu Stambuł w 2008 roku.

Ciekawostką dla polskich kibiców niech będzie fakt, że Włoch pod koniec kariery był kolegą klubowym Kamila Glika, z którym w barwach AS Monaco wywalczył tytuł mistrzów Francji za sezon 2016/2017.

W trakcie piłkarskiej kariery miał okazję osiem razy reprezentować seniorskie barwy Squadra Azzurra. W reprezentacji Włoch udało mu się zdobyć medal za wicemistrzostwo Europy z 2012 w trakcie turnieju rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie. Był także częścią składu włoskiej kadry w trakcie Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku w Sydney, a także w trakcie Euro 2008, czy mundialu w 2010 roku.

Po zakończeniu kariery w 2017 roku wrócił do AS Romy i został mianowany kierownikiem drużyny. W 2018 roku został awansowany na funkcję menadżera pierwszej drużyny AS Romy.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News