Australian Open
instagram.com/weronikabaszak
Autor Mateusz Wysokiński - 31 Stycznia 2020

Polka w finale Australian Open. Jesteśmy dumni, wielkie brawa

Australian Open z udziałem reprezentantki Polski. Weronika Baszak ograła reprezentantkę Niemiec - Alexandrę Vecić i zagra w finale jednej z najważniejszych juniorskich imprez w tenisowym świecie. Wielki sukces Polki komentowany jest przez media na całym świecie, a przed samą Baszak wielkie wyzwanie, aby wygrać australijskie zawody.

Australian Open z udziałem reprezentantki Polski. 17-letnia Weronika Baszak jest nie do powstrzymania w trakcie australijskiego konkursu dla tenisowych juniorek. Polka wygrała dzisiaj z Alexandrą Vasić, a świat obiegła informacja o sukcesie Polki. Baszak, która według młodzieżowego rankingu jest 44. rakietą na świecie, jest prawdziwą rewelacją i wiele wskazuje na to, że to właśnie ona wygra cały turniej i w przyszłości stanie się prawdziwą gwiazdą światowego tenisa.

Test wiedzy o Robercie Lewandowskim. Tylko dla najwierniejszych fanów kapitana reprezentacji PolskiTest wiedzy o Robercie Lewandowskim. Tylko dla najwierniejszych fanów kapitana reprezentacji PolskiCzytaj dalej

Australian Open. Wielki tryumf Weroniki Baszak

17-letnia Polka w trakcie australijskiego turnieju jest zawodniczką, na którą rywalki nie mają żadnego sposobu. Polka bardzo sprawnie ograła reprezentantkę Hongkongu Hong Yi Cody Wong i znalazła się w półfinale imprezy. Tam czekało ją prawdziwe wyzwanie w postaci Vasić, która jest jedną z największych nadziei niemieckiego tenisa i jest lepiej notowana w rankingu od Baszak. Polska tenisistka dwa pierwsze sety wygrywała dość pewnie, ale w trzecim straciła impet, co wykorzystywała Niemka.

Polka nie poddała się jednak i doprowadziła do szczęśliwego końca konfrontacji, dzięki czemu znajdzie się w finale turnieju. Eksperci zaznaczają, że Polka ma wielkie szanse na ostateczne zwycięstwo w turnieju, mimo że do tej pory nie była uważana za faworytkę. Jednak jej gra przeciwko silniejszym rywalkom daje szanse na to, że Polska zyska świetną tenisistkę.

Największy sukces Baszak w karierze

Weronika Baszak, znajdując się niespodziewanie w finale Australian Open, odniosła największy sukces w karierze. Do tej pory Polka nie miała szczęścia co do imprez wielkoszlemowych, ponieważ odnosiła porażki w pierwszej rundzie juniorskiego Wimbledonu, a do Roland Garros nawet się nie zakwalifikowała.

Polska tenisistka w finale zagra z Victorią Jimenez Kasintsevą z Andory. Kasintseva jest uznaną tenisistką, jednak Polka udowodniła, że umie grać z teoretycznie lepszymi rywalkami. Kibice w całym kraju trzymają kciuki za to, żeby Polka odniosła jeszcze jeden, najważniejszy sukces.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano moment katastrofy Kobego Bryanta. Zarejestrowała go osiedlowa kamera (WIDEO)
  2. Właściciel Fame MMA potwierdził fantastyczną wiadomość. Na następnej gali widzowie zobaczą niezwykłą walkę
  3. Polskich skoczków obejrzą tylko najwytrwalsi. Nieludzkie godziny weekendowego konkursu
  4. Adam Małysz zwraca uwagę na gigantyczny problem Polaków. "Nie mamy gdzie trenować"
  5. Były polski sędzia piłkarski skazany. Ustawiał spotkania polskiej ligi
  6. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News