Barcelona
Facebook Lionel Messi
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Czerwca 2020

Piłkarze Barcelony wszczęli bunt. Klub chciał ratować finanse ich kosztem

Barcelona znajduje się w ogromnych kłopotach finansowych. Kiepską sytuację klubowej kasy jeszcze bardziej pogorszył wybuch pandemii koronawirusa. W związku z tym redukcji uległy pensje piłkarzy. Władze klubu chciały po raz kolejny obniżyć wynagrodzenia zawodników, jednak Ci się na to nie zgodzili. Sytuacja w jednym z najlepszych zespołów świata staje się coraz gorsza. 

Barcelona od wielu tygodni tkwi w kryzysie finansowym. Złe zarządzanie środkami wpędziło utytułowany klub w spore kłopoty jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Ta przyczyniła się do pogłębienia fatalnej sytuacji Katalończyków. Jak donoszą hiszpańskie, media piłkarzy poproszono o ponowną rezygnację z części zarobków, jednak Ci odmówili.

Kamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobiliKamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobiliCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki show
  2. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie


Barcelona znalazła się w ogromnym kryzysie finansowym

Catalunya Radio poinformowało, że 23 maja doszło do potajemnego spotkania prezesa Barcelony Josepa Bartomeu z piłkarzami. Szef katalońskiego klubu miał na nim poprosić zawodników o zgodę na kolejne obniżenie ich zarobków. Klub chciałby w ten sposób zaoszczędzić 10 milionów euro, które pomogłyby przetrwać kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa.

Piłkarze “Dumy Katalonii” zgodzili się na tego typu rozwiązanie w marcu. Na okres trzech miesięcy ich wypłaty były pomniejszone o 70 procent, co w ocenie analityków miało pozwolić zaoszczędzić klubowi blisko 43 miliony euro. To jednak nic w porównaniu ze stratami, jakie odnotowała drużyna w czasie przerwy od gry. Klubowa kasa uszczuplona została o co najmniej 140 milionów euro. Dlatego Bartomeu wciąż desperacko szuka kolejnych źródeł oszczędności.

Polska zorganizuje mistrzostwa świata? Śmiała deklaracja związkuPolska zorganizuje mistrzostwa świata? Śmiała deklaracja związkuCzytaj dalej


Piłkarze nie zgodzili się na kolejną obniżkę pensji

Jak podało w środę radio RAC1, tym razem piłkarze nie zamierzają zgodzić się na prośbę ich szefa. Może doprowadzić to do konfliktu między piłkarzami a pionem dyrektorskim. W efekcie zapowiadana na lato wielka “wyprzedaż” zawodników wydaje się tym bardziej prawdopodobna. Według informacji dziennikarzy Bartomeu miał stwierdzić, że dalsze rozmowy w kwestii wynagrodzeń piłkarzy będą kontynuowane w sierpniu.

Źródło: RAC1, Catalunya Radio

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wielka zmiana już w czwartek. Dotyczy tysięcy Polaków
  2. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  3. Kamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobili
  4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibiców
  5. Polska zorganizuje mistrzostwa świata? Śmiała deklaracja związku
  6. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News