Barcelona Marcel Lizak
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 4 Listopada 2019

Polski bramkarz podpisał kontrakt z klubem z Barcelony. Będzie walczył o pierwszy skład

Barcelona może cieszyć się z tego, że posiada dwa kluby w hiszpańskiej najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz do jednej z nich dołączył polski zawodnik. Dowiadujemy się, że ma szansę na występy w La Liga.

Barcelona nie może narzekać na brak piłkarskich emocji. W mieście swoją siedzibę ma jeden z największych klubów na świecie, czyli FC Barcelona, ale jest też inny zespół, który występuje w europejskich pucharach. Chodzi o Espanyol, drużynę o znacznie mniejszym potencjale kadrowym, która mimo wszystko może liczyć na wsparcie wiernych kibiców, którzy są z zespołem także w trudnych chwilach.

Dowiadujemy się, że do drużyny dołączył teraz polski zawodnik, który ma szanse na to, by wystąpić w rozgrywkach hiszpańskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. W przeszłości występował on już na Półwyspie Iberyjskim, a teraz postanowił zmienić drużynę, w której występuje. Niewykluczone, że nasz przedstawiciel dostanie poważną szansę w Hiszpanii, na którą czekał tak długo.

Znany wspinacz ześlizgnął się i spadł w przepaść. Wszystko na oczach tysięcy widzów śledzących transmisjęZnany wspinacz ześlizgnął się i spadł w przepaść. Wszystko na oczach tysięcy widzów śledzących transmisjęCzytaj dalej

Barcelona nie narzeka na brak sportowych emocji

Marcel Lizak spędził kilka lat w barwach Girony, jednak nigdy nie zaliczył debiutu w hiszpańskiej ekstraklasie. Choć kilka razy wydawało się, że w końcu może dostać szansę od trenera, to mimo wszystko ostatecznie nie zaliczył wymarzonego pierwszego spotkania w lidze. Teraz może się to jednak zmienić za sprawą występów w Espanyolu. Niewykluczone, że Polak od razu trafi do kadry meczowej zespołu.

Docelowo ma on występować w pierwszej drużynie, choć 23-latek może również grać póki co w rezerwach. Wiemy, jaki jest główny powód jego zatrudnienia w Espanyolu. Stoi za tym przede wszystkim trener Pablo Machin, który miał okazję prowadzić go kiedyś właśnie w Gironie. Nigdy nie dał mu on szansy debiutu, jednak tym razem wszystko może się zmienić.

Espanyol Barcelona podjął decyzję

O Marcelu Lizaku nie mówiło się wcześniej w naszym kraju zbyt wiele, choć trzeba przyznać, że wzbudzał on spore zainteresowanie zagranicznych klubów. Swoje zainteresowanie jego usługami miały wyrażać między innymi Miami FC, czyli nowa drużyna z MLS, a także New York Red Bulls. Jego obecna umowa potrwa przynajmniej do końca trwającego sezonu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News