Barcelona
JORGE GUERRERO/AFP/East News
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 6 Grudnia 2020

Barcelona podzieliła los Realu Madryt. Porażka z beniaminkiem, strata do lidera rośnie

Barcelona kontynuuje fatalną passę - we wczorajszym meczu Blaugrana uległa na wyjeździe 1:2 Cadizowi. Wcześniej beniaminek pokonał Real Madryt, a gracze z Kadyksu pracują na miano rewelacji rozgrywek.

• Barcelona przegrała z Cadiz 1:2
  • Podopieczni Ronalda Koemana zajmują dopiero 7. miejsce w tabeli LaLiga
  • Strata Barcy do prowadzącego Atletico Madryt wzrosła do 12 punktów
  • W tym sezonie LaLiga Barcelona ma na koncie tyle samo zwycięstw co porażek

Mecz od samego początku nie przebiegał po myśli graczy Barcelony. Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie. Ter Stegen zdołał jeszcze odbić piłkę po niefortunnej interwencji Minguezy, ale przy dobitce Gimeneza nie miał już nic do powiedzenia.

Piotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawda na temat jego prawdziwej religiiPiotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawda na temat jego prawdziwej religiiCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Barcelona pokonana. Sytuacja Blaugrany coraz trudniejsza

Co ciekawe, był to jedyny strzał, jaki gracze beniaminka oddali na bramkę faworyzowanej Barcelony. W tym czasie podopieczni Ronalda Koemana uderzali na bramkę rywali sześciokrotnie i zanotowali aż 80 proc. posiadania piłki. W kluczowej statystyce do przerwy było jednak 1:0 dla gospodarzy.

Na drugą połowę Koeman posłał do boju nowych piłkarzy - z ławki wprowadził Dembele i Pedriego. W 57. minucie goście wyrównali, ale pomógł im w tym gracz Cadiz. Po dośrodkowaniu Alby piłka odbiła się od Alcali i wpadła do siatki.

Remis utrzymał się jednak tylko sześć minut. W 63. minucie drugiego gola dla Cadiz strzelił Alvaro Negredo, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Były napastnik m.in. Realu Madryt i Manchesteru City do tej pory zdobył tylko dwa gole w 8 spotkaniach, ale na mecz z Barcą znalazł dodatkową motywację.

Napastnik Cadiz wykorzystał koszmarny błąd Clementa Lengleta, który zbyt lekko zagrał do Ter Stegena. Hiszpan bez problemu przejął piłkę i pokonał niemieckiego golkipera.

Bukmacherzy nie wierzyli, Cadiz w górnej połówce tabeli

Ekipa z Kadyksu była przed sezonem skazywana na pożarcie w hiszpańskiej ekstraklasie. Podobnie było w meczu z Barceloną - za postawioną na outsiderów złotówkę można było zarobić aż 10. Tymczasem Cadiz zajmuje 5. miejsce w tabeli, które gwarantuje udział w europejskich pucharach.

Z kolei Barcelona spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Gracze ze stolicy Katalonii zajmują dopiero 7. miejsce w tabeli LaLiga i mają na koncie tyle samo zwycięstw co porażek.