Barcelona
YouTube El Mundo
Autor Piotr Mika - 10 Listopada 2020

Barcelona stanęła nad przepaścią. Kolosalny dług, widmo bankructwa jest coraz bardziej realne

Barcelona to jeden z największych i najbardziej utytułowanych klubów na świecie. Tym bardziej dziwić może fakt, że klub ten stanął w obliczu ogromnych problemów finansowych. Dług Dumy Katalonii sięga kilkuset milionów euro, a czasu na jego uregulowanie jest coraz mniej.

Barcelona z pewnością jest jednym z największych klubów na świecie, które postrzegane są teraz w kategorii nie tylko klubu sportowego, ale wielkich przedsiębiorstw, których granice wykraczają daleko poza sprawy czysto sportowe.

Teraz okazało się, że nawet te wydawałoby się niezwykle bogate kluby mają swoje problemy. A kłopoty FC Barcelony są naprawdę poważne. Niedługo może okazać się, że Duma Katalonii będzie zmuszona ogłosić upadłość.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek i Adam Małysz mają niespodziankę dla tysięcy Polaków. Już jutro wszystko stanie się jasne, na żywo w radiu
  2. Polska na liście "niebezpiecznych państw". Właśnie zamknięto granice dla Polaków
  3. Tragedia Otylii Jędrzejczak wyszła na jaw po latach. Jej dziecko zmarło, partner zachował się wyjątkowo okrutnie
Justyna Żyła zaskakuje. Pokazała się zupełnie bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Justyna Żyła zaskakuje. Pokazała się zupełnie bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Barcelona mierzy się z widmem bankructwa

Choć to może wydawać się niedorzeczne, to ostatnie doniesienia radia Cadena Ser wcale nie wyglądają na żarty. Jak informuje hiszpańska rozgłośnia, FC Barcelona ma niezwykle kłopoty finansowe - większe niż mogło się niektórym wydawać.

Już wcześniej sporo mówiło się o tym, że Duma Katalonii musi szukać oszczędności. Konieczność sprzedania Arthura Melo, duży nacisk na pożegnanie się z Luisem Suarezem, Arturo Vidalem i Ivanem Rakiticiem czy brak pieniędzy na transfery były tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Cadena Ser poinformowała, że dług Barcelony sięgnął już 820 mln euro. Wiadomo, że swoje zrobił również kryzys związany z pandemią, jednak taka kwota zadłużenia musi być efektem złego zarządzania już od dłuższego czasu.

Niestety dla Dumy Katalonii aż połowę tej kwoty musi ona spłacić do sierpnia 2021 roku. Z tego powodu władze Barcelony muszą jak najszybciej znaleźć fundusze na to, aby uporać się choćby z częścią zaległości.

Nie żyje słynny obrońca Realu Madryt, wielokrotny reprezentant Hiszpanii. Tajemnicza śmierć wstrząsnęła światem sportuNie żyje słynny obrońca Realu Madryt, wielokrotny reprezentant Hiszpanii. Tajemnicza śmierć wstrząsnęła światem sportuCzytaj dalej

Trudne czasy dla fanów Blaugrany

Rozwiązania tej sytuacji szukał poprzedni prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu, który niedawno zrezygnował z pełnionej przez siebie funkcji, choć zarzekał się że tego nie zrobi.

Bartomeu rozpoczął negocjacje z bankiem inwestycyjnym Goldman Sachs, jednak kontrakt nie został ostatecznie podpisany. Co więcej, istnieje zagrożenie, że dług Barcelony wzrośnie do 1,6 mld euro.

Sytuacja jest więc dramatyczna, chociaż jeden z kandydatów na prezydenta FC Barcelony, Victor Font, twierdzi, że ma plan na to, jak naprawić finanse klubu. - Wiele lat temu postawiliśmy diagnozę, w której przewidzieliśmy to, co się wydarzy i to, co się właśnie dzieje. Dlatego tak ważny jest nowy projekt, który przygotowaliśmy - powiedział Font w rozmowie z gazetą "AS".

Działacz stwierdził również, że mimo problemów wybory na stanowisko szefa Dumy Katalonii powinny odbyć się jak najszybciej. - Dziwię się, że nie wyznaczono jeszcze daty wyborów. Sytuacja płacowa jest krytyczna i władze muszą się tym zająć, ale powinny też ogłosić wybory - stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. McDonald's walczy z ociepleniem klimatycznym. Firma pracuje nad ekologicznym wege burgerem
  2. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
  3. Krzysztof Piątek powróci do Włoch? Pojawiły się nowe okoliczności, to może być hit
  4. Gwiazdor Bundesligi apeluje do Jerzego Brzęczka. Domaga się powołania do reprezentacji, „argumenty są po mojej stronie”
  5. Mistrz świata rozpływa się nad Piotrem Zielińskim. "Piłkarz na miarę Realu Madryt i FC Barcelony"
  6. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News