Barcelona
JOSE JORDAN/AFP/East News
Autor Bartosz Goluch - 14 Kwietnia 2020

Trzęsienie ziemi w Barcelonie. Kłótnia w zarządzie, sześciu działaczy na bruku

Barcelona w ostatnich miesiącach ma spore problemy organizacyjne. Sytuację dodatkowo pogorszyła epidemia koronawirusa. W związku z różnicami zdań ws. kierunku rozwoju Blaugrany z klubem pożegnało się sześciu pracowników.

Z dalszej pracy zrezygnowało sześciu dyrektorów w tym dwóch wiceprezesów ekipy z Camp Nou. O swojej decyzji poinformowali w liście do kibiców, opublikowanym w piątek w hiszpańskich mediach.

Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazdor sportu pogrążony w żałobie. Stracił matkę w Wielkanoc, przegrała z koronawirusem
  2. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy

Barcelona na rozdrożu. Wymiana kadr na szczycie

Jak tłumaczyli w piśmie, działacze byli niezadowoleni z działalności firmy I3 Ventures, która zajmowała się działaniami klubu w mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że jej pracownicy zostali oskarżeni o szkalowanie i oczernianie niektórych zawodników Barcelony w tym m.in. Lionela Messiego. Prezes Josep Maria Bartomeu i I3 Ventures zaprzeczyli wszelkim zarzutom, ale kontrakt i tak został rozwiązany.

Kolejny zarzut dotyczył nieudolnych działań prezesa "Dumy Katalonii" w obliczu kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Działacze oskarżają go o brak planu na utrzymanie płynności finansowej klubu w warunkach epidemii.

Słynna postać sportu zmarła na COVID-19. Kibice pamiętają go z walki Artura SzpilkiSłynna postać sportu zmarła na COVID-19. Kibice pamiętają go z walki Artura SzpilkiCzytaj dalej

Klub odpiera zarzuty

Barcelona odpowiedziała na oskarżenia byłych pracowników, twierdząc, że ich zarzuty są "bezpodstawne" i godzą w dobre imię klubu. "Duma Katalonii" zapowiedziała także kroki prawne wobec sygnatariuszy listu.

Przypomnijmy, że piłkarze Barcy zgodzili się na 70-procentową obniżkę płac, aby klub mógł wypłacać pełne wynagrodzenie innym pracownikom. Mimo wielu kontrowersji klub z Katalonii zakończył dotychczasową rywalizację w LaLiga na pierwszym miejscu tabeli i wciąż ma szansę na wygranie Ligi Mistrzów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
  2. Gigantyczny samolot transportowy przyleci dziś do Polski. Gdzie oglądać lądowanie na żywo?
  3. Nieznane fakty na temat Roberta Lewandowskiego wyszły na jaw. Jego kariera mogła wyglądać zupełnie inaczej
  4. Słynna postać sportu zmarła na COVID-19. Kibice pamiętają go z walki Artura Szpilki
  5. Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)
  6. Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęły

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News