Barcelona
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Listopada 2020

FC Barcelona na skraju przepaści. Dramatyczna sytuacja finansowa klubu, ma okropne długi

Barcelona znajduje się w poważnych tarapatach. Legendarny klub z siedzibą na Camp Nou ma poważne kłopoty finansowe, które mogą sprawić, że już za kilka miesięcy rozpoczęte zostanie postępowanie upadłościowe. Fatalna sytuacja legendarnej drużyny to efekt złego zarządzania przez Josepa Marię Bartomeu, a także wielki kryzys, jaki wywołała pandemia koronawirusa.

Barcelona niedługo może zostać bankrutem. Media w Hiszpanii donoszą o opłakanej sytuacji legendarnego klubu. Zdaniem dziennikarzy już za kilka tygodni klub może ogłosić bankructwo.

Niewiarygodne, co Jerzy Brzęczek powiedział o Lewandowskim. Kibicom opadły szczęki, wszystko przed kameramiNiewiarygodne, co Jerzy Brzęczek powiedział o Lewandowskim. Kibicom opadły szczęki, wszystko przed kameramiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę


Barcelona na skraju bankructwa

Kibice Barcelony na całym świecie dopięli swego. Ze stanowiska prezesa zrezygnował Josep Maria Bartomeu. Odejście działacza nie oznacza jednak natychmiastowej poprawy sytuacji klubu, a wręcz przeciwnie.

Do mediów przedostają się kolejne szczegóły na temat opłakanej sytuacji FC Barcelony. Klub jest poważnie zadłużony i grozi mu nawet bankructwo. Już w styczniu “Duma Katalonii” może ogłosić bankructwo, jeśli nie uda się znaleźć oszczędności.

Klub chce kolejny raz zredukować wynagrodzenia zawodników i innych pracowników, by mieć pieniądze na ich wypłaty w styczniu. Pensje są bowiem przelewane na konta piłkarzy dwa razy do roku - najpierw w styczniu, a następnie w lipcu.

Jeśli piłkarze nie zgodzą się na cięcie wynagrodzeń o 30 procent, może to oznaczać, że w styczniu Barcelona nie będzie miała pieniędzy na ich pensje. Klub w tym miesiącu musi osiągnąć porozumienie ze swoimi pracownikami, jednak nie będzie to łatwe. Sprawa może zakończyć się nawet w sądzie.

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportemGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportemCzytaj dalej


Ogromne długi na koncie FC Barcelony

Niechętnie na kolejną obniżkę zarobków patrzą piłkarze, ale i inni pracownicy katalońskiego klubu. Pracownicy, którzy zajmują się szeregiem innych rzeczy niezwiązanych ze sportem, uważają, że obniżka pensji jest niezgodna z prawem. Argumentują, że ich wynagrodzenia stanowią znikomy procent budżetu klubu w porównaniu z pensjami piłkarzy.

Prawdą jest, że to właśnie wynagrodzenia zawodników stanowią największe obciążenie dla budżetu klubu. Radio RAC1 podaje, że rozmowy będą w dużej mierze dotyczyć m.in. kontraktu Lionela Messiego, który zarabia zdecydowanie najwięcej w drużynie.

Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że zawodnicy nie zgodzą się na obniżki płac i widmo bankructwa bardzo mocno zajrzy Katalończykom w oczy. Nie będzie to oczywiście oznaczało, że FC Barcelona przestanie istnieć. Konieczne jednak będzie sądowe ustanowienie terminów spłat długów wobec wierzycieli.

Z raportu opublikowanego przez FC Barcelonę możemy dowiedzieć się, że jej zadłużenie względem poprzedniego roku znacznie się powiększyło. W tej chwili “Duma Katalonii” ma aż 488 milionów euro długów!

Źródło: RAC1, Twitter, FC Barcelona

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wirus z Iranu rozprzestrzenia się w sieci. Eksperci ostrzegają, można stracić ogromne pieniądze
  2. W drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentów
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Już 5 grudnia wejdą w życie długo wyczekiwane zmiany. Kierowcy będą zadowoleni
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z Rolnicy. Podlasie ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News