Barcelona
AFP/EAST NEWS
Autor Bartosz Goluch - 21 Kwietnia 2020

Były prezes Barcelony trafił do więzienia. Na początek odsiadki dostał prezerwatywy i wazelinę

Barcelona pod wodzą Sandro Rosella osiągnęła wiele sukcesów, m.in. zdobyła puchar Ligi Mistrzów w 2011 roku. Działania prezesa budziły jednak wiele kontrowersji i sprowadziły na niego problemy prawne. Rosell na dwa lata trafił do więzienia. O pobycie za kratkami opowiedział w rozmowie z dziennikiem "Marca".

Rosell pełnił funkcję prezesa "Dumy Katalonii" w latach 2010-2014. Po zakończeniu kadencji nie ubiegał się o reelekcję z powodu oskarżeń o przestępstwa podatkowe. W areszcie były sternik "Blaugrany" spędził aż 643 dni. Na wolność wyszedł 24 kwietnia 2019 roku. Rosell ostatecznie został oczyszczony z zarzutów. Teraz domaga się od państwa 10 milionów euro odszkodowania.

Nie żyje medalistka olimpijska. Śmierć przyszła nagle, świat sportu pogrążył się w żałobieNie żyje medalistka olimpijska. Śmierć przyszła nagle, świat sportu pogrążył się w żałobieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matką
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem

Barcelona powodem kłopotów Rosella?

"Gdybym nie był prezydentem Barcelony, nie wylądowałbym w więzieniu. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Gdyby nie Barca, nie byłbym ani szpiegowani, ani nie byłbym ofiarą prześladowania przez urzędników urzędu skarbowego. Od momentu wyboru na prezydenta klubu miałem aż 72 kontrole z fiskusa. Wcześniej? Zero. Przypadek?" - pyta Katalończyk na łamach "El Mundo Deportivo".

W rozmowie z dziennikiem "Marca" Rosell ujawnił szczegóły swojego pobytu za kratami. Już na samym początku izolacji działacz doznał poważnego szoku. "Kiedy wszedłem do więzienia, dali mi cztery prezerwatywy i cztery torby z wazeliną, martwiłem się. W porównaniu do dwóch lat więzienia, ograniczenie związane z pandemią koronawirusa wydaje mi się być wodą święconą. W więzieniu albo umierasz w środku jako osoba, albo stajesz się silniejszy" - ujawnia.

Znamy datę wznowienia sezonu w Ekstraklasie. Oficjalne stanowisko PZPNZnamy datę wznowienia sezonu w Ekstraklasie. Oficjalne stanowisko PZPNCzytaj dalej

Rosell przetrwał odsiadkę

Były prezes Barcelony podkreśla, że mimo trudnej sytuacji mógł liczyć na wsparcie najbliższych, którzy pomogli mu podczas pobytu w więzieniu. "Marta, moja żona, była bardzo silna i stanowiła podstawowy filar naszej wytrzymałości, dając mi wsparcie, tak samo jak moi rodzice, bracia i przyjaciele. W celi miałem za towarzysza Joana Besoliego, mojego przyjaciela. Bez niego nie dałbym rady przetrwać" - powiedział.

Wielu publicystów związanych z Barceloną uważa, że niedawne wywiady Rosella stanowią początek jego kampanii wyborczej. Ich zdaniem działacz zamierza wrócić na urząd prezesa "Blaugrany", który obecnie piastuje jego dawny współpracownik Josep Maria Bartomeu. Obecny prezes Barcy jest jednak ostro krytykowany m.in. za nieudane transfery i niezrównoważoną politykę finansową klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Korea Płd. cytuje rządowe źródła. Wiadomo, co ze zdrowiem Kim Dzong Una
  2. Kościół ma pilny apel do wiernych. Trzeba zacząć już dzisiaj, skutki mogą być opłakane
  3. Była dziewczyna reprezentanta Polski prezentuje swoje wdzięki w bikini. Piłkarz ma czego żałować (FOTO)
  4. Najlepsza bramka w historii Barcelony. Ten gol otworzył Messiemu wrota do wielkiej kariery (WIDEO)
  5. Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotyki
  6. Dyrektor generalny WHO szczerze o pandemii. Ma dla nas bardzo złe wieści

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News