Barcelona
Facebook Lionel Messi
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Maja 2020

Finansowa pętla zaciska się na szyi Barcelony. Musi sprzedać piłkarzy, by przetrwać kryzys

Barcelona w dalszym ciągu nie może się otrząsnąć z kłopotów finansowych, w jakie wpadła z powodu pandemii koronawirusa. Zdaniem zagranicznych mediów klub szybko musi zarobić kilkadziesiąt milionów euro, by “stanąć na nogi”. W tym celu Katalończycy zamierzają sprzedać kilka swoich gwiazd.

Barcelona zmuszona jest do podjęcia drastycznych kroków, by zniwelować straty finansowe, jakie w klubowym budżecie wyrządziła pandemia koronawirusa. Zespół ze stolicy Katalonii planuje sprzedać kilku zawodników, by odrobić część strat. Camp Nou mogą opuścić największe gwiazdy drużyny.

Tak mieszka Robert Lewandowski. Apartament w centrum Warszawy ocieka luksusem, ma wszystko (FOTO)Tak mieszka Robert Lewandowski. Apartament w centrum Warszawy ocieka luksusem, ma wszystko (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol


Barcelona znalazła się w poważnych kłopotach finansowych

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat piłki nożnej. Wstrzymano niemal wszystkie rozgrywki piłkarskie i wciąż nie wiadomo, czy uda się dokończyć rozpoczęty w ubiegłym roku sezon. Na razie tylko Niemcy i kilka mniejszych państw byli w stanie skutecznie powrócić do rywalizacji. Wszystkich łączy jednak wciąż poważny kryzys, w jakim znalazły się kluby, które z powodu braku gry nie generowały zysków.

Sytuacja wygląda niezwykle poważnie zwłaszcza w FC Barcelonie, gdzie jeszcze przed wybuchem pandemii klubowe finanse były mocno napięte. Dziennikarze ESPN podali informację, że klub w czasie kilkutygodniowej przerwy w grze stracił około 140 milionów euro. “Duma Katalonii” jest w poważnych tarapatach, a jej władze szukają sposobów zniwelowania strat. Takim sposobem ma być sprzedaż kilku zawodników, w tym wielkich gwiazd drużyny.

Justyna Żyła zaskoczyła internautów. Wielu nadal nie może uwierzyć (FOTO)Justyna Żyła zaskoczyła internautów. Wielu nadal nie może uwierzyć (FOTO)Czytaj dalej


Klub planuje masową wyprzedaż piłkarzy

Według doniesień ESPN hiszpański klub musi do końca czerwca zarobić 70 milionów euro, by zrównoważyć budżet. W związku z tym na sprzedaż wystawionych zostanie przynajmniej kilku doskonale opłacanych zawodników. Mówi się, że nikt nie może być pewien miejsca w klubie na przyszły sezon z wyjątkiem szóstki piłkarzy. To oczywiście Lionel Messi, ale także Antoine Griezmann, Ansu Fati, Gerard Pique, Frankie De Jong oraz Marc-Andre Ter Stegen. Jest zatem pewne, że w przyszłym sezonie będziemy oglądać zupełnie nową Barcelonę.

Źródło: ESPN

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Koniec maseczek na ulicach? Znane są już wstępne plany rządu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News