Barcelona
YouTube Diario AS
Autor - 26 Sierpnia 2020

Nieoficjalnie: prezydent Barcelony podał się do dymisji. Ugiął się pod presją ze strony Messiego

Barcelona mierzy się z największymi problemami od wielu lat. Ostatnie porażki i konflikty wewnątrz klubu sprawiły, że Leo Messi nie chce już być częścią tego projektu. Oficjalnie zakomunikował on władzom, że chce odejść. Do tej pory nieugięty Josep Maria Bartomeu wg. doniesień mediów w końcu "pękł" i podał się do dymisji, czego od początku oczekiwał argentyński piłkarz.

Barcelona po raz pierwszy od 12 lat nie sięgnęła po żadne trofeum w sezonie, a kolejne, kompromitujące porażki zostały zwieńczone niebywałą porażką 2:8 z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Po tym wielu kibiców, ale również i piłkarzy, domagało się odejścia prezydenta Barcelony, Josepa Marii Bartomeu. Ten jednak nie zamierzał nawet o tym myśleć, aż do teraz.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Od 50 dni jest na kwarantannie. Koszmar 10-latki
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Rząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleni
Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)Czytaj dalej

Barcelona zatrzyma Messiego za wszelką cenę?

Po porażce z Bayernem media donosiły, że Leo Messi oczekuje kilku poważnych zmian w strukturach klubu. Przede wszystkim odejść miał trener (co stało się jako pierwsze), ale 33-letni piłkarz oczekiwał również, że sam prezydent Barcelony również poda się do dymisji. Josep Maria Bartomeu jest uznawany na główną postać winną coraz gorszej kondycji zespołu jak i całego klubu. Sternik Dumy Katalonii chciał jednak pozostać na stanowisku do wyborów, które odbędą się w marcu 2021 roku.

Dla Messiego kolejnym ciosem było zatrudnienie Ronadla Koemana na stanowisko trenera. Argentyński piłkarz oczekiwał, że zespół zatrudni Xaviego, lub nawet postara się namówić na powrót Pepa Guardiolę. Później było już tylko gorzej, gdy szczegóły rozmowy Leo Messiego z nowym szkoleniowcem wyszły na jaw, zawodnik miał już kompletnie dość. Wczoraj oficjalnie poinformował klub, że chce odejść.

Kolejne doniesienia medialne mają już charakter nieoficjalny. Wiadomo na pewno, że Zarząd Barcelony zwołał nadzwyczajne zebranie, na którym miała zostać przedyskutowana decyzja Messiego i możliwości rozwiązania tej sytuacji. Jedne media wskazują, że Duma Katalonii oczekuje wpłacenia za Messiego niebotycznych pieniędzy (700 mln euro wpisanych jako klauzula odstępnego), zaś TyC Sports podaje, że prezydent Barcelony ugiął się i postanowił zrezygnować ze stanowiska, jeśli dzięki temu zatrzyma Messiego.

Robertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyRobertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyCzytaj dalej

Decydujące dni dla przyszłości Blaugrany

Wiele mówiło się dotąd o niespotykanych często zapisach w umowie Leo Messiego. Jeden z nich wprowadzał możlwiości jednostronnego rozwiązania umowy przez Leo Messiego, co by oznaczało, że Barcelona nie otrzyma za niego żandych pieniędzy. Według wielu doniesień, zapis ten obowiązywał jednak tylko do końca maja br. i nie wiadomo, czy został zmieniony ze względu na pandemię.

Argentyńska stacja TyC Sports, która jako pierwsza poinformowała o podjęciu przez Messiego decyzji o odejściu, podadje, że Josep Maria Bartomeu ostatecznie ugiął się pod presją i zamierza zrezygnować ze stanowiska prezydenta Barcelony, aby tylko zatrzymać w niej genialnego Argentyńczyka. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale i kluczowa dla przyszłości katalońskiego klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetne wieści dla tysięcy Polaków. ZUS szykuje kolejne ulgi
  2. Archeolodzy weszli do jaskini i znaleźli coś co zwaliło ich z nóg. Doskonały stan znaleziska sprzed 200 tysięcy lat
  3. Świat futbolu wstrzymał oddech. Leo Messi ogłosił swoją decyzję, odchodzi z Barcelony, media przekazały zadziwiające informacje
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, oniemieliśmy. Chodzi o bardzo znaną postać
  5. Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)
  6. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News