Prezes Barcelony Josep Maria Bartomeu
JOSEP LAGO/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 26 Października 2020

Trzęsienie ziemi w Katalonii. Zarząd Barcelony może podać się dziś do dymisji

Do prawdziwej rewolucji może dziś dojść w FC Barcelonie. Według doniesień z Hiszpanii, już dziś o 13 miało rozpocząć się spotkanie przedstawicieli klubu z katalońskimi władzami. Ma ono dotyczyć przeprowadzenia głosowania nad wotum nieufności dla kierownictwa Blaugrany. Z kolei jeszcze dziś może nawet dojść do dymisji włodarzy zespołu z Camp Nou.

Referendum dotyczące wyrażenia wotum nieufności dla sterników FC Barcelony zaplanowano na 1 i 2 listopada.

Początkowo władze Barcy chcieli przełożyć głosowanie na 15 i 16 listopada. Tłumaczono to koniecznością dopracowania organizacji procedury. Jest to jednak niezgodne z klubowym statutem, więc Jordi Farré zapowiedział już skierowanie sprawy do sądu.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Może dojść nawet do tego, że Josep Maria Bartomeu i jego współpracownicy nawet dziś podadzą się do dymisji.

Ohydnie obraziła Justynę Kowalczyk, teraz napisała znowu. Biegaczka zdecydowała, czy pozwie hejterkę do sąduOhydnie obraziła Justynę Kowalczyk, teraz napisała znowu. Biegaczka zdecydowała, czy pozwie hejterkę do sąduCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski czaruje jak za najlepszych lat. Co za bramka w Ekstraklasie, ręce składają się do oklasków (WIDEO)
  2. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję
  3. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii

Głosowanie stanowi bardzo poważne ryzyko dla socios

Włodarze FC Barcelony zgadzają się na pierwotną datę referendum, ale prawdopodobnie zostanie zorganizowany więcej niż jeden lokal wyborczy.

Wszystko dlatego, że ze 110 132 socios klubu aż 93% mieszka w Katalonii, a 60% ma ponad 60 lat, więc są w grupie ryzyka w związku z pandemią koronawirusa.

Aby zadbać o bezpieczeństwo seniorów, dziś o 16:00 ma dojść do spotkania zarządu, podczas którego może dojść nawet do dymisji prezesa Blaugrany oraz jego ludzi. Ponoć Hiszpan ma być gotowy na tak zdecydowany krok.

Oprócz tego zostanie zatwierdzone rozliczenie finansowe za poprzedni sezon oraz budżet na obecną kampanię.

Artur Boruc pławi się w luksusach. Jego auto kosztuje fortunę, gdy jedzie ulicami stolicy, wszyscy patrzą tylko na niego (FOTO)Artur Boruc pławi się w luksusach. Jego auto kosztuje fortunę, gdy jedzie ulicami stolicy, wszyscy patrzą tylko na niego (FOTO)Czytaj dalej

FC Barcelona może zostać pozwana przez katalońskie władze

Jeśli Josep Maria Bartomeu i zarząd FC Barcelony podadzą się do dymisji, według statutu przyspieszone wybory zostałyby zorganizowane w terminie od 40 do 90 dni.

Jednak sytuacja pandemiczna w Katalonii nie jest najlepsza. Wprowadzano już tam nawet godzinę policyjną od 22 wieczorem do 6 rano.

Przewiduje się, że jeśli klub nie zorganizuje referendum w dniach od 1 do 2 listopada, wówczas katalońskie władze są nawet gotowe pozwać do sądu Blaugranę.

Źródło: fcbarca.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczorajszy materiał "Wiadomości" TVP przebił wszystko, co telewizja wypuściła do tej pory. Trzeba go zobaczyć na własne oczy
  2. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News