Barcelona
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Października 2020

Paskudne zachowanie władz Barcelony. Chciały cynicznie wykorzystać pandemię dla swoich celów

Barcelona od kilku miesięcy nie przypomina klubu, jakim była od ponad stu lat swojego istnienia. W zespole z Katalonii wybucha skandal za skandalem, a winni wszystkiemu zdaniem piłkarzy i kibiców “Barcy” są prezes Josep Maria Bartomeu i jego zarząd. Wygląda na to, że jest to prawda, gdyż władze FC Barcelony z Bartomeu na czele właśnie pokazały, jak bezwzględne są, jeśli chodzi o osiągnięcie swoich celów. Działacze dosłownie chcieli wykorzystać pandemię koronawirusa do swoich “gier”.

Barcelona przeżywa jeden z najgorszych okresów w ponad stuletniej historii klubu. Piłkarze i kibice są skonfliktowani z prezesem Josepem Marią Bartomeu, który po raz kolejny wywołał skandal. Działacz chciał wykorzystać pandemię koronawirusa, by osiągnąć własny cel.

Nie żyje wschodząca gwiazda futbolu. 17-latek zmarł w tajemniczych okolicznościach, opłakują go czołowi piłkarze świataNie żyje wschodząca gwiazda futbolu. 17-latek zmarł w tajemniczych okolicznościach, opłakują go czołowi piłkarze świataCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski czaruje jak za najlepszych lat. Co za bramka w Ekstraklasie, ręce składają się do oklasków (WIDEO)
  2. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję
  3. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii


Barcelona z kolejnym skandalem. Prezes chciał użyć koronawirusa

Kolejny dzień i kolejny skandal w FC Barcelonie. Jak już można domyślać się na tym etapie, chodzi o osobę kontrowersyjnego prezesa klubu Josepa Marii Bartomeu. Działacz ponownie pokazał się z najgorszej możliwej strony.

Przyszłość Bartomeu, który doprowadził klub do ruiny finansowej, sportowej i wizerunkowej, wisi na włosku. Wielkimi krokami zbliża się referendum socios Barcelony, w którym będą oni głosować o usunięciu Bartomeu ze stanowiska i klubu. Prezes “Barcy” nie chce jednak odchodzić.

Josep Maria Bartomeu już kilkukrotnie przesuwał termin organizacji referendum. Hiszpan kurczowo trzyma się swojego stanowiska i jak podaje kataloński “Sport”, właśnie podjął kolejną, wyjątkowo haniebną próbę odwleczenia głosowania kibiców. Trudno uwierzyć w jego zachowanie.

Referendum zaplanowano na dni 1-2 listopada. Josep Maria Bartomeu chciał jednak przełożenia głosowania, a jako argument podawał pandemię koronawirusa, która nadal panuje na świecie, w tym też w Katalonii, która została bardzo dotknięta przez COVID-19. Działacz z wyrachowaniem zasłaniał się kibicami.

Zdaniem Bartomeu wielu z socios to osoby powyżej 60 roku życia, czyli znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka w razie zachorowania na COVID-19. W Katalonii ogłoszono nawet stan wyjątkowy, ale Bartomeu nie osiągnie swojego celu. Kataloński rząd nie wydał zgody na przełożenie referendum.

Artur Boruc pławi się w luksusach. Jego auto kosztuje fortunę, gdy jedzie ulicami stolicy, wszyscy patrzą tylko na niego (FOTO)Artur Boruc pławi się w luksusach. Jego auto kosztuje fortunę, gdy jedzie ulicami stolicy, wszyscy patrzą tylko na niego (FOTO)Czytaj dalej


Hańbiące zachowanie prezesa Bartomeu

Tym samym przyszłość Josepa Marii Bartomeu wyjaśni się już za kilka dni. Hiszpańscy dziennikarze spekulują, że Bartomeu może nie czekać do referendum i wcześniej podać się do dymisji. Mogło to nastąpić już w niedzielę podczas zebrania zarządu, jednak póki co Bartomeu nadal pozostaje na stanowisku.

“Sport” podał także informację, że ostatecznie referendum może się nie odbyć, jeśli ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa będzie zbyt wysokie. Wszystko wskazuje jednak na to, że dni Josepa Marii Bartomeu w FC Barcelonie są policzone.

Hiszpan sprawuje funkcję prezesa “Dumy Katalonii” od 2014 roku. Wcześniej również związany był z klubem i pracował jako wiceprezes ds. sportowych w sekcjach koszykówki i piłki ręcznej.

Źródło: "Sport"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczorajszy materiał "Wiadomości" TVP przebił wszystko, co telewizja wypuściła do tej pory. Trzeba go zobaczyć na własne oczy
  2. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News