Barcelona
facebook.com/pg/fcbarcelona
Autor Piotr Mika - 27 Czerwca 2020

Wielkie emocje w meczu Barcelony. Fantastyczny gol w końcówce przesądził o wyniku (WIDEO)

Barcelona po wznowieniu rozgrywek nie prezentuje się najlepiej na boiskach La Liga. W 32. kolejce "Duma Katalonii" znów zgubiła punkty z dużo niżej notowanym rywalem, a o wyniku zadecydowało piękne trafienie z rzutu wolnego w samej końcówce spotkania.

Barcelona znów zawiodła swoich kibiców nie potrafiąc wygrać z walczącą o utrzymanie Celtą Vigo. Na boisku rywala "Blaugrana" dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, lecz dwukrotnie gospodarze potrafili doprowadzić do remisu. Ozdobą meczu było trafienie Iago Aspasa bezpośrednio z rzutu wolnego, które zdecydowało o podziale punktów w tym spotkaniu.

1. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  2. 116 osób tragiczne zginęło jednego dnia od piorunów. Dramatyczne i smutne wiadomości przekazały władze Indii
Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?Czytaj dalej

Barcelona remisuje i ułatwia zadanie Realowi Madryt

W sezonie 2019/2020 wyścig o mistrzostwo Hiszpanii jest niezwykle zacięty, jednak w nieco innych okolicznościach niż w poprzednich latach. Z reguły dwa największe kluby w La Liga dominowały nad rywalami, jednak w obecnych rozgrywkach zarówno fani Barcelony jak i Realu mogą mówić o nienajlepszym sezonie w wykonaniu ich ulubieńców. W sobotnim spotkaniu Barcelony z Celtą Vigo katalończycy poraz kolejny w tym sezonie potknęli się, dając Realowi szansę na zwiększenie przewagi w lidze.

W pierwszej połowie meczu Celta Vigo - FC Barcelona zgodnie z oczekiwaniami goście przeważali, mieli ponad 70% posiadania piłki i stwarzali więcej okazji bramkowych. To opłaciło się już w 20. minucie, kiedy po błyskotliwym rozegraniu rzutu wolnego przez Leo Messiego do siatki Celty trafił Luis Suarez. Druga połowa zapowiadała się jednak ciekawie, gdyż gospodarze również potrafili atakować, a w obrońcom Barcelony przydarzały się błędy.

W drugiej połowie zgodnie z oczekiwaniami nie zabrakło emocji. Już pięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania do wyrównania doprowadził Smolov po podaniu od Yokuslu, a wszystko było wynikiem kiepskiego ustawienia się defensywy "Blaugrany". Goście z Katalonii byli bardzo zdeterminowani aby jednak wygrać to spotkanie i nie przestali atakować. W 67. minucie błąd popełnił jeden z zawodników Celty, piłkę przejął Messi i od razu oddał ją do Suareza, który świetnie zachował się w polu karnym rywali i znów wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gdy wydawało się, że Barcelona będzie mogła cieszyć się ze zwycięstwa, rzut wolny przed samą linią pola karnego wywalczył Rafinha. Do piłki podszedł Iago Aspas i na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pięknym strzałem doprowadził do remisu.

Robert Lewandowski pokazał klasę na pożegnanie z Bundesligą. Mecz rekordów Bayernu Monachium (WIDEO)Robert Lewandowski pokazał klasę na pożegnanie z Bundesligą. Mecz rekordów Bayernu Monachium (WIDEO)Czytaj dalej

Duma Katalonii musi czekać co zrobią rywale

Do samego końca Barcelona próbowała jeszcze wyjść na prowadzenie, jednak nie zdołała stworzyć dużego zagrożenia. Niewiele barowało, a to Celta wyszła by ze starcia zwycięsko, ale w doliczonym czasie gry Nolito nie trafił do siatki z najbliższej odległości. Remis w meczu Barcelony oznacza że "Blaugrana" wskakuje na pierwsze miejsce z punktem przewagi nad Realem Madryt, jednak jeśli "Królewscy" wygrają lub zremisują w niedzielnym meczu przeciwko Espanyolowi to znów zepchną podopiecznych Quique Setiena na drugie miejsce.

Celta Vigo - FC Barcelona 2:2 (0:1) (20' L. Suarez, 50' Smolov, 67' L. Suarez, 88' Aspas)

6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News