Bartosz Kapustka transfer
instagram - Bartosz Kapustka/@kapi67
Autor Łukasz Kowalski - 18 Maja 2020

Oficjalnie. Bartosz Kapustka podjął decyzję w sprawie przyszłości. Padły kluczowe słowa

Bartosz Kapustka odbił się od Leicester City jak od ściany. Polak w pierwszym zespole angielskiego klubu wystąpił tylko trzy razy i teraz chce zawalczyć o karierę. Zawodnik zapowiedział, że latem będzie chciał opuścić drużynę, w której nie dano mu szansy. Jak zapowiada, w grę nie wchodzi wypożyczenie.

Bartosz Kapustka trafił do Leicester City w 2016 roku. Zawodnik miał za sobą świetne występy w Cracovii, a także podczas Euro 2016, z kolei klub był świeżo upieczonym Mistrzem Anglii. Polak opuszczał polską Ekstraklasę za rekordowe dla klubu z Krakowa 5 milionów euro. Jednak Kapustka nie może powiedzieć, że jego przygoda z Leicester należała do udanych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Z ostatniej chwili. Gwiazdor aresztowany przez policję. Wyszedł z kwarantanny i pobił kobietęZ ostatniej chwili. Gwiazdor aresztowany przez policję. Wyszedł z kwarantanny i pobił kobietęCzytaj dalej

Bartosz Kapustka nie przebił się w Leicester City

Zawodnik nie przebił się do składu klubu z Anglii i jedyne, na co mógł liczyć to występy w zespole U-23. Kapustka dwukrotnie przebywał na wypożyczeniu najpierw do niemieckiego SC Freiburg, a następnie do belgijskiego Oud-Heverlee Leuven. Do tego w marcu ubiegłego roku zawodnik zerwał więzadła krzyżowe i do treningów wrócił dopiero w grudniu. W styczniu postawę Polaka chwalił trener pierwszego zespołu Leicester City, Brendan Rogers. - Jest dobrze wyszkolony technicznie, chce strzelać gole, robi wrażenie. Ciężko pracował, żeby wrócić. Bardzo dobrze wygląda na treningach. Uczciwie mówiąc, wygląda wspaniale - powiedział o Kapustce szkoleniowiec.

Jednak do tej pory zawodnik czeka na debiut w Premier League. W pierwszym zespole Leicester City rozgrał trzy spotkania, i wszystkie w Pucharze Anglii. Teraz Polak postanowił być stanowczy i latem zmienić klub. W rozmowie w programie "Face2Face" w Canal+ Sport zawodnik podkreślił, że latem będzie walczył o zmianę klubu. - Zdecydowanie chciałbym odejść latem. Bardzo cenię Leicester i mimo tego, że nie poszło to wszystko tak jak planowałem, tak jak chciałem żeby wyglądało, to na pewno chcę w lecie opuścić to miejsce - oznajmił zawodnik.

Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała, jak radzi sobie z dziećmi pod nieobecność męża. Zdjęcie stało się hitem (FOTO)Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała, jak radzi sobie z dziećmi pod nieobecność męża. Zdjęcie stało się hitem (FOTO)Czytaj dalej

Bartosz Kapustka chce latem odejść z Leicester City

Zawodnik podkreśla, że w grę wchodzi tylko transfer definitywny. - W grę nie wchodzi żadne wypożyczenie. Myślę, że klub też by tego nie chciał, bo pozostaje mi rok kontraktu. W żaden sposób by im się to nie kalkulowało. Gdybym odszedł na wypożyczenie, czy za pół roku za darmo. W życiu nic nie jest pewne, ale bardzo prawdopodobne jest to, że w lecie odejdę z klubu - stwierdził Kapustka.

Zimą zainteresowana zawodnikiem była Legia Warszawa, ale kluby nie doszły do porozumienia w sprawie kontraktu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Film z polskiego miasta robi furorę w internecie. Natura pokazała klasę
  2. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  3. Justyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatem
  4. Wielbiły go miliony. Dziś były reprezentant kraju walczy o życie, wyjątkowo smutna historia z Anglii
  5. Robert Lewandowski zwrócił się do wszystkich Polaków. Słowa nie pozostawiają wątpliwości
  6. Nawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News